X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Drzonek: im lepiej będziemy wychodzili z pandemii, tym bardziej prawdopodobne będą wcześniejsze wybory

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 08:23
- Im lepiej będą przebiegały szczepienia, im szybciej, łagodniej i efektywniej będziemy wychodzili z pandemii, tym bardziej prawdopodobne będą wcześniejsze wybory. Skuteczna walka z koronawirusem może bowiem oznaczać wzmocnienie sondażowe Prawa i Sprawiedliwości - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Audio
  • Prof. Maciej Drzonek o możliwości wcześniejszych wyborów parlamentarnych ("Temat dnia/Gość PR24")

W rozmowie prof. Maciej Drzonek odniósł się do sytuacji w Zjednoczonej Prawicy, przede wszystkim do postawy Jarosława Gowina i członków kierowanego przez niego Porozumienia.

forum Kaczyński Gowin Ziobro 1200.jpg
Większość wyborców PiS nie chce rozpadu Zjednoczonej Prawicy

- Z Jarosławem Kaczyńskim łączą ich pewne wspólne interesy. Zgadzam się z opinią Jarosława Gowina, którą feruje publicznie od kilkunastu dni, że alternatywą dla końca Zjednoczonej Prawicy są wcześniejsze wybory. Lider PiS podchodzi do tej sprawy zapewne podobnie - ocenił.

Posłuchaj
07:38 PR24_mp3 2021_04_23-07-50-15.mp3 Prof. Maciej Drzonek o możliwości wcześniejszych wyborów parlamentarnych ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog zaznaczył, że w kontekście tego, czy będą przedterminowe wybory, czy też nie, istotnymi czynnikami są nie tylko kwestie polityczne i animozje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, ale przede wszystkim to, jak potoczą się kwestie związane z pandemią koronawirusa.

- Im lepiej będą przebiegały szczepienia, im szybciej, łagodniej i efektywniej będziemy wychodzili z pandemii, tym bardziej prawdopodobne będą wcześniejsze wybory. Skuteczna walka z koronawirusem może bowiem oznaczać wzmocnienie sondażowe PiS i może to być głównym asumptem do podjęcia przez Jarosława Kaczyńskiego decyzji o przedterminowych wyborach - podkreślił prof. Drzonek.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: prof. Maciej Drzonek (politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego) 
Data emisji: 23.04.2021
Godzina emisji: 07.47

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Anusz: plan opozycji na przejęcie władzy jest bardzo mało prawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:45
- Jednym z zadań rządu technicznego, w planach opozycji, miałoby być przejęcie mediów publicznych, a dopiero potem przeprowadzenie przedterminowych wyborów. W mojej ocenie przedstawiony plan jest bardzo mało prawdopodobny. Jeśli miałoby dojść do wcześniejszych wyborów, to będzie je organizował obecny rząd, nawet jeśli stałby się mniejszościowy - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń