X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Relacje Praga-Moskwa. Kuczyński: za chwilę może dojść do zerwania stosunków dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 14:56
- Nie wydaje mi się, żeby Czesi wycofali się z tego, co zapowiedzieli wczoraj. Byłaby to klęska. Można oczekiwać drastycznego ograniczenia personelu placówki dyplomatycznej Rosji w Pradze. Jeśli Czesi to zrobią, to zakładam, że Moskwa wyrzuci ambasadora Czech, co będzie zerwaniem stosunków dyplomatycznych - powiedział o obecnej sytuacji na linii Czechy-Rosja Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. rosyjskich.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: ID1974/ Shutterstock

- Sojusznicy w NATO solidaryzują się z Czechami w sprawie ataku rosyjskich służb na skład amunicji na Morawach w 2014 roku - podkreślił sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg. Minister spraw zagranicznych Czech poinformował ambasadorów państw członkowskich Sojuszu o udziale agentów wywiadu wojskowego GRU w ataku na Morawach 7 lat temu

Czechy flaga free 1200.jpg
Relacje Czechy-Rosja. Andrzej Łomanowski: ostatnie zdarzenia mogą oba kraje popchnąć na krawędź wojny

Stosunki dyplomatyczne

Grzegorz Kuczyński podkreślił, że sytuacja między Rosją i Czechami jest coraz bardziej napięta. - Nie wydaje mi się, żeby Czesi wycofali się z tego, co zapowiedzieli wczoraj. Byłaby to klęska. Można oczekiwać drastycznego ograniczenia personelu placówki dyplomatycznej Rosji w Pradze. Jeśli Czesi to zrobią, to zakładam, że Moskwa wyrzuci ambasadora Czech, co będzie zerwaniem stosunków dyplomatycznych - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył także, że Czechy są miejscem, w którym działa cała komórka wywiadu rosyjskiego obejmująca nasz region. - Praga już od lat 90. była głównym ośrodkiem wywiadowczym Rosji na całą Europę Środkową. Stała się ulubionym miastem szpiegów rosyjskich, jakim w czasach zimnej wojny był Wiedeń. Czechy to członek NATO i UE - powiedział.

- Wielkość rosyjskiego personelu dyplomatycznego nie odpowiada wielkości i wadze Czech dla polityki rosyjskiej. Obecnie mamy do czynienia nie tylko z konfliktem Moskwa-Praga, ale jeżeli dyplomacja rosyjska będzie zamknięta, to będzie to cios dla wywiadu w całym regionie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:40 PR24_mp3 2021_04_22-14-07-34.mp3 Grzegorz Kuczyński o relacji Czech z Rosją ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. Rosji)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 14:07

dz

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Putin wzmacnia propagandowe przekonanie, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:26
- Działania związane z wymyślanymi zamachami na Aleksandra Łukaszenkę i jego rodzinę mają wzmacniać przekonanie, które jest stale aktualne w propagandzie rosyjskiej, że wrogowie zewnętrzni zagrażają stabilności państwa. Putin rzuca w ten sposób swoim rodakom hasło, że trzeba się jednoczyć przeciwko tymże wrogom - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka spotka się z Putinem. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w regionie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 04:30
Alaksandr Łukaszenka uda się z roboczą wizytą do Moskwy. Wspólnie z prezydentem Władimirem Putinem ma omówić kwestie współpracy dwustronnej i walki z epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński: Rosja wciąż pozostaje państwem nieobliczanym

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 12:04
Rosja, choć jest państwem dużo słabszym niż kiedyś, wciąż pozostaje państwem nieobliczalnym, państwem które posiada środki do tego, aby wywoływać konflikty zbrojne, a także żeby dokonywać przestępstw - powiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń