X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Anusz: plan opozycji na przejęcie władzy jest bardzo mało prawdopodobny

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:45
- Jednym z zadań rządu technicznego, w planach opozycji, miałoby być przejęcie mediów publicznych, a dopiero potem przeprowadzenie przedterminowych wyborów. W mojej ocenie przedstawiony plan jest bardzo mało prawdopodobny. Jeśli miałoby dojść do wcześniejszych wyborów, to będzie je organizował obecny rząd, nawet jeśli stałby się mniejszościowy - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Audio
  • Dr Andrzej Anusz o planach opozycji dotyczących przejęcia władzy ("Temat dnia/Gość PR24")

Prowadzący audycję Stanisław Janecki zarysował na początku rozmowy scenariusz opozycji, którym może się obecnie kierować: brak ratyfikacji Funduszu Odbudowy, rząd mniejszościowy, przeciągnięcie Porozumienia na swoją stronę oraz wcześniejsze wybory i w ich efekcie przejęcie władzy.

Anna Kwiecień 1200.jpg
"Opozycja próbuje zablokować ważne inwestycje". Kwiecień o ratyfikacji Planu Odbudowy

Czy Solidarna Polska ułatwi opozycji zadanie, nie głosując za Funduszem Odbudowy, a następnie Porozumienie odstąpi od Zjednoczonej Prawicy?  

- To oczywiście scenariusz wymarzony przez opozycję. Jednym z zadań rządu technicznego, w jej planach, miałoby być przejęcie mediów publicznych, a dopiero potem przeprowadzenie przedterminowych wyborów. W mojej ocenie przedstawiony plan jest bardzo mało prawdopodobny. Jeśli miałoby dojść do wcześniejszych wyborów, to będzie je organizował rząd PiS, nawet jeśli stałby się mniejszościowy - ocenił dr Andrzej Anusz.

Posłuchaj
09:51 PR24_mp3 2021_04_22-07-48-51.mp3 Dr Andrzej Anusz o planach opozycji dotyczących przejęcia władzy ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog odniósł się też do środowego oświadczenia Jarosława Gowina, który powiedział m.in., że albo będzie większościowy rząd Zjednoczonej Prawicy, albo będą przedterminowe wybory.

- Świadczy to o tym, że ich ewentualne organizowanie przez obecny obóz rządzący jest bardziej realne. Poza tym oświadczenie Gowina traktuję jako podbicie stawki negocjacyjnej. Chce on w koalicji dokonać być może nowego podziału wewnątrz układu rządzącego, być może nastąpi korekta umowy koalicyjnej - wskazał dr Anusz.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 07.48

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Echa konwencji Porozumienia. Onasz: mamy do czynienia z deklaracją niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 13:20
- Nie padła jednak deklaracja, że przyszłość Porozumienia jest poza Zjednoczoną Prawicą - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń