X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jankowski: Hołownia "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:38
- Nie należy wierzyć w to, że Szymon Hołownia dobiera, wybiera i po wielokroć sprawdza posłów przed ich przejściem do Polski 2050. Raczej "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza. Co ciekawe, już połowę jego koła poselskiego tworzą byli posłowie Nowoczesnej - powiedział Łukasz Jankowski z Radia WNET.
Audio
  • Łukasz Jankowski o ruchach politycznych Szymona Hołowni ("Temat dnia/Gość PR24")
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Szeregi ugrupowania Polska 2050 zasilił we wtorek Mirosław Suchoń, dotychczasowy poseł Koalicji Obywatelskiej i polityk Nowoczesnej. To kolejny transfer polityczny na tej linii. Zdaniem Łukasza Jankowskiego, wbrew zapewnieniom Hołowni, "nie należy wierzyć w to, że dobiera on, wybiera i po wielokroć sprawdza posłów" przed ich przejściem do Polski 2050.

Tomasz Trela 1200.jpg
"Zamiast zmieniać barwy, można złożyć mandat". Trela o transferach do ugrupowania Hołowni

- Raczej "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza. Już połowę jego koła poselskiego tworzą byli posłowie Nowoczesnej. Pytanie, czy jego partia nie stanie się Nowoczesną bis. (…) Wychodzi też na to, że może być to kopia niemieckiej partii Zielonych, jej idei oraz programu, które będą przełożone na warunki polskie - ocenił publicysta.

Zwrócił uwagę, że siłą Platformy Obywatelskiej, dla której według części komentatorów Polska 2050 może być największym zagrożeniem, było podążanie za nurtami ogólnoeuropejskimi. Jednak Szymon Hołownia może pójść w tym kierunku jeszcze mocniej.

Posłuchaj
20:17 PR24_mp3 2021_04_21-10-07-51.mp3 Łukasz Jankowski o transferach do ruchu Szymona Hołowni ("Temat dnia/Gość PR24")

- Może chociażby całkowicie wejść w nurt polityki Zielonych, która w Niemczech święci triumfy. W ostatnim sondażu wyprzedzili wyraźnie chadecję. W taki właśnie sposób może zdeklasować PO. Jednak poza tym w Polsce nie wróżę takiej inicjatywie wielkiego sukcesu, podobnego do tego, jaki u naszych zachodnich sąsiadów odnieśli Zieloni - stwierdził Jankowski.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Łukasz Jankowski, Radio WNET
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 10.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Suchoń o swoim przejściu do Polska 2050: łączy nas długofalowa wizja i patrzenie perspektywiczne

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 19:40
- Myślę, że taka najważniejsza rzecz to długofalowe patrzenie na problemy - myślenie kategoriami pokolenia, a nie najbliższych wyborów - mówił o swojej zmianie barw w audycji Polskiego Radia 24 Mirosław Suchoń, nowy polityk ugrupowania Szymona Hołowni oraz były poseł Koalicji Obywatelskiej i polityk Nowoczesnej.
rozwiń zwiń