X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Można mieć nadzieję, że się wreszcie obudzi". Karpiński o turystyce w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:45
- Majówka turystycznie ukierunkowuje się w stronę wyjazdów zagranicznych - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Branża turystycznie szczególnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne.
Branża turystycznie szczególnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/ARCH/EPA/MADE NAGI

Ekspert ds. turystyki odniósł się do sytuacji pandemicznej w kontekście zbliżających się wakacji, a wcześniej majówki. - Obserwuję nastroje i powiem, że nawet jeśli na wakacje wyjedziemy zaszczepieni, będziemy mieć przy sobie covidowy paszport i czas spędzimy w dystansie, to ci turyści którzy pamiętają rok 2019, zderzą się jednak z dziwną rzeczywistością, a mianowicie taką, iż każdy każdego będzie się bał - powiedział gość PR24.


koronawirus maseczka aplikacja shutterstock 1200.jpg
Pierwsze duże linie lotnicze już testują cyfrowy paszport zdrowia

Paszport covidowy

Dodał, że można mieć jednak nadzieję, że turystyka się obudzi, choć jak podkreślił, nadchodząca majówka ukierunkowuje się w stronę wyjazdów zagranicznych. - Co do paszportu covidowego, on daje nam złudzenie, iż w danym momencie jesteśmy zabezpieczeni, ale jeśli zredukujemy dystans, będziemy ponownie narażeni na wirusy - powiedział Adam Karpiński.

Podkreślił, że co do tegorocznej majówki, to stoi ona pod znakiem zapytania. - Można pojechać legalnie kamperem i do hotelu leczniczego. Pytanie jest takie, czy polscy klienci będą ryzykować, czy będą to wypady jednodniowe, czy może kilkudniowe. Część turystów wybierze natomiast egzotykę - mówił ekspert.


Posłuchaj
12:04 PR24_mp3 2021_04_20-14-16-40.mp3 A. Karpiński o wyjazdach w czasie pandemii ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Adam Karpiński (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu)

Data emisji: 20.04.2021

Godzina: 14:16 

Czytaj także

Sytuacja branży turystycznej. Poseł Lewicy: nie można zastosować odpowiedzialności zbiorowej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 17:13
- Jeżeli miałyby wrócić ograniczenia, to myślę, że powinno to odbyć się punktowo. Trudno właściciela bazy nad morzem obarczać odpowiedzialnością za to, co dzieje się w górach - powiedział o sytuacji w turystyce w kontekście nieprzestrzegania reżimu sanitarnego w górach Dariusz Wieczorek, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bukowanie opiera się na decyzji last minute". Ekspert ds. turystyki o tegorocznych wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 16:11
- W niektórych destynacjach turystycznych normą stanie się konieczność posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, ekspert do spraw turystyki. 
rozwiń zwiń