X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakóbik: w maju na Ukrainie może zabraknąć oleju napędowego

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 13:35
- Energetyka zawsze jest elementem gry politycznej Kremla. Tak było w przypadku projektu NordStream 2 i tak może być w przypadku dostaw paliwa na Ukrainę z Białorusi i Rosji. Już w maju na rynku może zabraknąć oleju napędowego - powiedział o sytuacji Ukrainy w kontekście gry energetycznej Rosji, Wojciech Jakóbik z biznesalert.pl
Wojciech Jakóbik
Wojciech JakóbikFoto: PR24

Ponad 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy stacjonuje obecnie przy granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie - poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Ta sprawa była jednym z kluczowych tematów poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. Siła wojskowa to jednak niejedyna broń w rękach Rosji. Pojawiły się informacje na temat wstrzymania dostaw oleju napędowego na Ukrainę, co miałoby duże znaczenie dla tamtej gospodarki.

russia usa 1200 pap.jpg
Napięcie na linii USA-Rosja. Amerykański ambasador w Moskwie: dobrowolnie nie wyjadę

"Element gry politycznej"

Wojciech Jakóbik podkreślił, że gra paliwem jest bardzo ważnym elementem polityki Rosji. - Energetyka zawsze jest elementem gry politycznej Kremla. Tak było w przypadku projektu NordStream 2 i tak może być w przypadku dostaw paliwa na Ukrainę z Białorusi i Rosji. Już w maju na rynku może zabraknąć oleju napędowego. Choć kryzys dostaw potwierdzają różne instytucje, to nie będzie tak egzystencjalny jak wstrzymanie dostaw gazu przez Ukrainę w 2019, ale może on mieć wpływ na stabilność polityczną w kraju - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że gra energią prowadzona przez Władimira Putina nie musi mu przynieść sukcesu. - To jest kolejny element destabilizacji kraju. Ta pozornie techniczna kwestia jest ważnym elementem w grze o Ukrainę, która teraz się toczy. Jeżeli Putin użyje kolejnej broni energetycznej, to jego cel będzie możliwy do osiągnięcia. Niekoniecznie może mu się udać, bo z pomocą mogą przyjść firmy europejskie - powiedział.

- Jesteśmy w stanie pomóc i zostać na tym rynku, ale potrzebna jest ochrona polityczna Ukrainy. Ten rynek jest nadal na tyle niepewny i wrażliwy, że bez wsparcia i jasnego sygnału prezydenta Ukrainy, nikt nie będzie się pisał na ryzykowną misję bez obietnicy ochrony - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:09 PR24_mp3 2021_04_20-13-07-36.mp3 Wojciech Jakóbik o ofensywie energetycznej Rosji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Wojciech Jakóbik (biznesalert.pl)
Data emisji: 20.04.2021
Godzina emisji: 13:07

dz

Czytaj także

KE nie komentuje słów prezydenta Niemiec o Nord Streamie 2. "To projekt prywatnych firm"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 17:17
Komisja Europejska nie skomentowała w czwartek słów prezydenta Niemiec o tym, że z powodu nazistowskich zbrodni jego kraj ma dług wobec Rosji, a gazociąg Nord Stream 2 jest jednym z ostatnich "mostów" między Europą a Rosją. - To projekt prywatnych firm - powiedziała rzecznik KE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Europejskiej Partii Ludowej ostrzega Rosję. Chodzi o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 16:32
- Jeżeli nastąpiłaby eskalacja sytuacji na wschodniej Ukrainie, Nord Stream 2 byłby już nie do utrzymania - powiedział szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber w wywiadzie dla Redaktionsnetzwerk Deutschland.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny apel w Unii o zatrzymanie Nord Stream 2 - tym razem w rezolucji Euronestu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:30
Jest kolejne wezwanie w Unii o zatrzymanie budowy Nord Stream 2. Tym razem taki apel znalazł się w rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Euronestu. W jego skład wchodzą eurodeputowani i posłowie z pięciu krajów Partnerstwa Wschodniego - Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanu.
rozwiń zwiń