X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Poszkodowanym jest także UE". Piotr Nisztor o zarzutach dla Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:25
- Europejska agencja Eurojust koordynuje także przekazywanie dokumentów pomiędzy krajami UE, jej przedstawiciele wiedzą, co się w nich znajduje. Mówienie o spisku przeciwko Sławomirowi Nowakowi czy PO jest całkowicie nieuzasadnione i absurdalne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Były minister transportu Sławomir Nowak (P) podczas wypowiedzi dla mediów po opuszczeniu Aresztu Śledczego na Białołęce w Warszawie, Warszawa, 12.04.2021.
Były minister transportu Sławomir Nowak (P) podczas wypowiedzi dla mediów po opuszczeniu Aresztu Śledczego na Białołęce w Warszawie, Warszawa, 12.04.2021. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek nie przedłużył aresztu Sławomirowi Nowakowi. Podejrzany o korupcję były minister transportu opuścił w areszt śledczy Warszawa-Białołęka. Został objęty dozorem i zakazem opuszczania kraju. Musi też wpłacić 1 mln zł poręczenia majątkowego.

forum s. nowak 1200.jpg
Tusk nazywa Nowaka "więźniem politycznym". Rzecznik rządu: ta wypowiedź wpisuje się w "doktrynę Neumanna"

Piotr Nisztor zwracał uwagę, że śledztwo przeciwko Sławomirowi Nowakowi było koordynowane przez struktury UE. - To jest międzynarodowe śledztwo, prowadzone przez polskich i ukraińskich śledczych, na podstawie przepisów obowiązujących w UE. Całe postępowanie jest koordynowane przez unijną agencję Eurojust, która zajmuje się wsparciem dla służb krajów UE, w przypadkach przestępstw na szkodę UE lub godzących w jej bezpieczeństwo - przypominał.  

- O tym, że jest to międzynarodowy zespół, oparty na bardzo konkretnych, jasnych i precyzyjnych przepisach, był mowa w sprawozdaniu CBA za zeszły rok. Trudno w tej sytuacji mówić, że tutaj ktoś szykował od wielu miesięcy spisek, by dopaść Sławomira Nowaka - dodał.

Posłuchaj
24:09 PR24_mp3 2021_04_20-10-33-39.mp3 Piotr Nisztor o sprawie Sławomira Nowaka (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

Dziennikarz wyjaśniał, że korupcja, o której możemy się dowiedzieć z zarzutów, które polska prokuratura postawiła Sławomirowi Nowakowi, dotyczyła środków przeznaczonych m.in. budowę dróg, poprawę infrastruktury Ukrainy. - Źródłem środków były m.in. fundusze unijne. Jeśli dochodzi o defraudacji funduszy unijnych, to poszkodowanym jest także siłą rzeczy UE - zaznaczył.

- Sławomir Nowak i kilku innych Polaków mieli być wsparciem dla poprawy sytuacji na Ukrainie, aby m.in. nie dochodziło tam do korupcji czy defraudacji środków - zauważył Piotr Nisztor.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Piotr Nisztor

Data emisji: 20.04.2021

Godzina emisji: 10.33

Czytaj także

Sławomir Nowak opuści areszt. Piotr Nisztor: znaczenie mogły mieć naciski Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:42
- Jest także pytanie, czy wywiad Donalda Tuska także nie był swego rodzaju presją wywieraną na sąd, który dzisiaj zdecydował o wyjściu na wolność Sławomira Nowaka. Myślę, że prokuratura złoży zażalenie na ten wyrok i zobaczymy, jak zostanie ono rozpatrzone - powiedział o sprawie Sławomira Nowaka i decyzji o nieprzedłużeniu aresztu Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: Sławomir Nowak kontynuuje linię obrony rozpoczętą przez Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:52
- To żenująca wypowiedź, w ten sposób potwierdza swój ugruntowany przez lata wizerunek cwaniaczka. Z drugiej strony to też pewna linia obrony rozpoczęta przez Donalda Tuska, który nazwał go więźniem politycznym. Teraz pan Nowak porównuje się do internowanego w stanie wojennym Bronisława Komorowskiego - powiedział Radosław Fogiel, poseł oraz wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W najbardziej skorumpowanym kraju postawiono mu zarzuty, a nasz sąd go wypuścił". Maciejewski o sprawie Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 20:00
- Jeśli w najbardziej skorumpowanym kraju Europy osoba Sławomira Nowaka zaczęła przeszkadzać jako korupcjogenna, a polski sąd mówi, że nic się nie stało i można go wypuścić z aresztu, to bardzo źle świadczy o sędziach w Polsce, o kaście - jak to często oceniają konserwatywni komentatorzy - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Jakub Maciejewski. 
rozwiń zwiń