X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koncentracja wojsk Rosji przy granicy z Ukrainą. Gmyz: Rosjanie zaatakują w ciągu dwóch tygodni

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:04
- W całym konflikcie chodzi o planowaną inwazję na Ukrainę. Może ona nastąpić w ciągu dwóch tygodni. Rosjanie nie zaatakują w tym momencie, bo czekają na wyschnięcie stepów i możliwość wjazdu czołgami - powiedział o koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy i korespondent TVP w Berlinie.
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Ponad 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy stacjonuje obecnie przy granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie - poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Ta sprawa była jednym z kluczowych tematów poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. 

Beata Kempa.jpg
Sytuacja na granicy Ukrainy. Beata Kempa: realizuje się scenariusz, o którym mówił śp. Lech Kaczyński

"Planowana inwazja"

Cezary Gmyz zaznaczył, że Rosja pozwala sobie na wiele w Europie i kwestią czasu jest wjazd wojsk na Ukrainę. - W całym konflikcie chodzi o planowaną inwazję na Ukrainę. Może ona nastąpić w ciągu dwóch tygodni. Rosjanie nie zaatakują w tym momencie, bo czekają na wyschnięcie stepów i możliwość wjazdu czołgami. Mamy więc dwa tygodnie na podjęcie działań dyplomatycznych czy tych związanych ze służbami specjalnymi - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że Niemcy są poddane stronie rosyjskiej. Jest to spowodowane projektem Nord Stream 2. Dziennikarz zaznaczył, że Rosjanie kilkukrotnie zagrali na nosie naszym zachodnim sąsiadom. - Niemcy ze strony Kremla otrzymali kilka siarczystych policzków. Jednym z nich był zabicie czeczeńskiego uchodźcy w samym centrum Berlina. Zabójcą był człowiek związany z rosyjskimi służbami specjalnymi - powiedział. 

- Niemcy podkuliły wtedy ogon. Wydaliły co prawda dwóch dyplomatów rosyjskich, ale po dwóch tygodniach podjęto debatę nad tym wydaleniem i powiedziano, że był to przedwczesny ruch ponieważ nie poczekano na pomoc prawną z Rosji. Tego typu policzków w stronę Niemiec było więcej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:49 PR24_mp3 2021_04_20-10-08-23.mp3 Cezary Gmyz o działaniu Rosji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz (Dziennikarz śledczy, korespondent TVP w Niemczech)
Data emisji: 20.04.2021
Godzina emisji: 10:08

dz

Czytaj także

Są wnioski o debatę w Europarlamencie na temat agresywnych działań Rosji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:05
Są wnioski o debatę na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na temat agresywnych działań Rosji. Złożyli je chadecy, największa grupa w Europarlamencie, w której zasiadają deputowani PO i PSL, oraz konserwatyści do których należą deputowani PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biały Dom ostrzega: jeśli Aleksiej Nawalny umrze, Kreml musi liczyć się z konsekwencjami

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 20:21
Biały Dom oznajmił w poniedziałek, że za stan zdrowia więzionego Aleksieja Nawalnego odpowiada Kreml i rosyjski opozycjonista musi być traktowany w sposób humanitarny. Ostrzegł, że świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności, jeśli ucierpi jego zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys w Gruzji, napięta sytuacja na Ukrainie. Szef RE zaangażowany w mediacje

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 08:07
Wczoraj szef Rady Europejskiej informował o przełamaniu kryzysu politycznego w Gruzji, dziś leci do Tbilisi. Charles Michel zaangażował się kilka miesięcy temu w mediacje w tym kraju. Napięta sytuacja utrzymuje się tam od ubiegłego roku, kiedy opozycja uznała wybory za sfałszowane i zażądała przedterminowego głosowania. Sytuacja zaogniła się ostatnio po szturmie sił specjalnych na siedzibę największej partii opozycyjnej i zatrzymaniu jej przywódcy.
rozwiń zwiń