X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Promyk nadziei także dla przedsiębiorców". Redliński o przyśpieszeniu szczepień

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 20:50
- Szybka wyszczepialność obywateli może przekładać się na wzrost poparcia dla rządów - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Bartosz Redliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: nito/ Shutterstock

Do 10 maja wszyscy pełnoletni Polacy będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19, o czym poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. O sytuacji wokół pandemii mówił gość PR24.


21419377 1200.jpg
Szef KPRM: do 10 maja skierowania na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich Polaków

- Spadki zakażeń koronawirusem są widoczne, a decyzja o przyśpieszeniu szczepień może doprowadzić do tego, że np. pierwszego września znów zapełnią się sale studentów. To promyk nadziei także dla przedsiębiorców - powiedział gość PR24.

"Racjonalnie patrzeć, co się udało, a co nie"

Zauważył, że dobre decyzje w sprawie szczepień przeciw COVID-19 mogą przełożyć się na dodatkowe punkty dla rządu Mateusza Morawieckiego. - Pamiętajmy, że tam, gdzie państwa mają problem ze szczepieniami, tam sondaże spadają, tak jest np. z CDU w Niemczech - podkreślił politolog.

Dodał, że złe emocje związane z koronawirusem też gdzieś zostaną skanalizowane. - Historia uczy, że rewolucja dzieje się nie wtedy, kiedy jest najgorzej, ale gdy zaczyna się poprawiać. Kiedy zobaczymy koniec pandemii, wyjdziemy z traumy i wtedy zaczniemy racjonalnie patrzeć na to, co się udało, a co nie - mówił dr Bartosz Redliński.


Posłuchaj
14:35 PR24_mp3 2021_04_19-20-06-11.mp3 Dr B. Redliński o przyśpieszeniu szczepień ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Bartosz Redliński (politolog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 19.04.2021

Godzina: 20:06

Czytaj także

Maria Libura: trzeba pokazać skuteczność masowych programów szczepień w innych krajach

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:14
- Bezpieczeństwo masowych szczepień będzie zależało od jakości procedur i narzędzi do ich kontroli - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipiec: to tragiczne, kiedy politycy żerują na ludzkim nieszczęściu, jakim jest pandemia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:00
- To, co robią politycy opozycji w sprawie szczepień, jest nie tylko nieuczciwe wobec wyborców, ale również wobec państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec z PiS. Gościem audycji był też Paweł Poncyliusz z klubu KO.
rozwiń zwiń