X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa zdjęcia z wokandy sprawy Iwulskiego. Majchrowski: reforma wymiaru sprawiedliwości zatrzymała się

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 17:00
- Jestem zaniepokojony i chciałbym wiedzieć w jakim kierunku zmierzamy, my jako Sąd Najwyższy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Majchrowski, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 
Józef Iwulski podczas konferencji prasowej w Sądzie Najwyższym
Józef Iwulski podczas konferencji prasowej w Sądzie NajwyższymFoto: PAP/ARCH Marcin Obara

Gość PR24 odniósł się do sprawy sędziego Józefa Iwulskiego i możliwości pozbawianie go immunitetu w związku ze skazywaniem przez niego działaczy niepodległościowych. - Muszę potwierdzić, sprawa nie będzie rozpatrywana przez Izbę Dyscyplinarną. Zarządzeniem prezes Izby, sprawa została zdjęta z wokandy - powiedział prawnik.


Leszek Mazur 1200 Forum.jpg
Sędzia Leszek Mazur rezygnuje z funkcji przewodniczącego KRS

Dodał, że otrzymał też oświadczenie od sędzi, która miała sprawę prowadzić, o tym iż była gotowa do sądzenia w tej sprawie. Jej zdaniem, jak przypomniał, pod uwagę nie można brać "przyczyny pandemicznej" jako tej, która spowodowała iż rozprawa się nie odbędzie, ponieważ posiedzenie jest niejawne dla osób postronnych.

"Reforma wymiaru sprawiedliwości zatrzymała się"

- Trwało niezwykle długo, bo 10 godzin, zgromadzenie Kolegium Sądu Najwyższego i tam zostały podjęte rzekomo uchwały dotyczące właśnie możliwości odpowiedzialności i przesyłania do Sądu Najwyższego spraw związanych z orzekaniem przez sędziów - powiedział sędzia i dodał iż nie ma dostępu do treści uchwał.

Zauważył, że to może rzutować na rozpoznawania tego typu spraw. - Jestem więc zaniepokojony i chciałbym wiedzieć w jakim kierunku zmierzamy jako Sąd Najwyższy, bo kiedy Prezydent powoływał mnie do Izby Dyscyplinarnej, byłem dumny, teraz jednak zadaje sobie pytanie, po co to wszystko było skoro stoimy w miejscu. Można powiedzieć, że reforma wymiaru sprawiedliwości zatrzymała się - podkreślił prof. Jan Majchrowski.


Posłuchaj
21:50 PR24_mp3 2021_04_18-15-06-44.mp3 Prof. J. Majchrowski o zdjęciu z wokandy sprawy J. Iwulskiego ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Jan Majchrowski (sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego)

Data emisji: 18.04.2021

Godzina: 15:06

Czytaj także

"Potrzebne rozwiązania instytucjonalne". Piotr Andrzejewski o sprawie sędziego Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 16:45
- Cała III RP oparta jest na ustaleniach okrągłostołowych, uwalniających od odpowiedzialności karnej za popełnionej po II Wojnie Światowej zbrodnie przedstawicieli reżimu komunistycznego. Wszelkie przestępstwa, z politycznego uzgodnienia, zostały skierowane na margines - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, zastępca przewodniczącego Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taką osobą powinien być absolwent wydziału prawa". Prof. Kruszyński o instytucji sędziego pokoju

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 20:40
- Sądy powszechne są obciążone najprostszymi sprawami. Sędzia pokoju mógłby więc na jednym posiedzeniu tego typu sprawy zakończyć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Kruszyński, prawnik, przewodniczący prezydenckiego zespołu ds. opracowania projektu regulacji wprowadzającej instytucję sędziego pokoju.
rozwiń zwiń