X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa krytyki Polski przez szefa MSZ Holandii. Gmyz: daleko wykracza poza swoje obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 16:00
- Znane są poglądy rządu holenderskiego, o którym ciężko jest powiedzieć, że jest sojusznikiem polskiego rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gzmyz, korespondent TVP w Niemczech i dziennikarz śledczy. 
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/TB

Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok jest zaniepokojony "erozją praworządności" w Polsce. Według szefa holenderskiej dyplomacji jego kraj za pośrednictwem ambasady w Warszawie "wspiera jakościowe dziennikarstwo śledcze".

- Nic mi nie wiadomo o wspomnianym wyżej wspieraniu, ale mogę się domyślać jakie media może wspierać ambasada Holandii w Polsce, bo znane są poglądy rządu holenderskiego, o którym ciężko jest powiedzieć, że jest sojusznikiem polskiego rządu - powiedział gość PR24.


rutte 1200.jpg
MSZ Holandii: rząd jest zaniepokojony "erozją praworządności" w Polsce

"Akcja by odsunąć od władzy rząd"

Zauważył, że dziś opinię o Polsce za granicą, kształtuje część dziennikarzy pracujących w Polsce. - Są to dziennikarze np. Gazety Wyborczej, ale czytając prasę niemiecką czy holenderską widać, że istnieje zmasowana akcja ku temu, by rząd Mateusza Morawieckiego od władzy odsunąć - podkreślił Cezary Gmyz.

Rząd Holandii widzi też zagrożenie w Polsce dla wolności prasy jednak, zdaniem ministra, "Polska wciąż posiada wolne media z publicznymi i komercyjnymi nadawcami. Komisji Europejskiej brakuje jednak podstaw prawnych, żeby ograniczyć wpływ polityczny na media w Polsce".

- Za poprzedniej kadencji Komisji Europejskiej to właśnie Holender był najaktywniejszym w zwalczaniu reform w Polsce. W trybie dostępu do informacji publicznej, powinniśmy zadać odpowiednie więc pytania, to tak naprawdę wspieranie opozycji przez holenderską ambasadę i daleko wykracza to poza jej obowiązki - mówił dziennikarz śledczy.


Posłuchaj
22:27 PR24_mp3 2021_04_18-14-06-24.mp3 C. Gmyz o wypowiedzi holenderskiego ministra ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Cezary Gmyz (korespondent TVP w Niemczech i dziennikarz śledczy)

Data emisji: 18.04.2021

Godzina: 14:06


Czytaj także

"Wymaga wyjaśnienia ze strony szefostwa stacji". Hajdasz o liście otwartym dziennikarzy TVN

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:26
- Sytuacja pokazuje mechanizm specyficznej bańki informacyjnej, jaką wokół siebie tworzy TVN - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Prof. Modzelewski: pogląd prawny UOKiK ma charakter obowiązujący

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:00
- Jeżeli pojawia się pogląd prawny wyrażony przez organ właściwy, którym tutaj jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to jego pogląd ma charakter obowiązujący, bo został przedstawiony przez władzę, która ma problemy rozstrzygać - wyjaśnił zawiłości związane z przejęciem przez PKN Orlen grupy Polska Press prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista.
rozwiń zwiń