X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wójcik: za czasów Tuska w aresztach, powyżej dwóch lat, przebywało blisko dwa razy więcej osób

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 14:22
- Mamy do czynienia z atakiem na prokuraturę. Dziwię się, że w takiej sprawie, jak ta dotycząca Sławomira Nowaka, niektórzy oczekują szybkiego aktu oskarżenia i zarzucają prokuraturze, że nic nie zrobiła przez 9 miesięcy. To całkowita nieprawda, to nieuczciwe - powiedział Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera.
Audio
  • Michał Wójcik o decyzji sądu ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka ("Temat dnia/Gość PR24")
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PR24

Sławomir Nowak został aresztowany w lipcu 2020 roku. Po 9 miesiącach sąd nie przedłużył mu aresztu i zdecydował się na zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych. Ma on zakaz opuszczania kraju, musiał złożyć paszport i wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego.

Sławomir Nowak 1200 PAP.jpg
"W najbardziej skorumpowanym kraju postawiono mu zarzuty, a nasz sąd go wypuścił". Maciejewski o sprawie Nowaka

Część opozycyjnych polityków twierdzi, że 9 miesięcy to i tak zbyt długi okres, jaki spędził w areszcie Sławomir Nowak i krytykuje prokuraturę, że w tym czasie nie przygotowała aktu oskarżenia.

- Niektórzy pytają, dlaczego po 9 miesiącach nie ma aktu oskarżenia ws. Sławomira Nowaka. Pamiętajmy, że śledztwo jest wielowątkowe, bardzo trudne, o międzynarodowym charakterze. Gdy pan Nowak został zatrzymany, to była mowa o zarzutach korupcyjnych na kwotę 1,5 mln zł. Potem w skrytkach znaleziono 4 mln zł. To poważna sprawa - zwrócił uwagę Michał Wójcik.

Posłuchaj
24:47 PR24_mp3 2021_04_18-13-33-20.mp3 Michał Wójcik o decyzji sądu ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka ("Temat dnia/Gość PR24")

W opinii rozmówcy Tadeusza Płużańskiego, dochodzi do ataku na prokuraturę i dziwi się, że w takiej sprawie niektórzy oczekują szybkiego aktu oskarżenia.

- Osoby te zarzucają też prokuraturze, że nic nie zrobiła przez 9 miesięcy. To całkowita nieprawda, to nieuczciwe. Ponadto w czasach rządów Donalda Tuska, w aresztach, powyżej dwóch lat, przebywało blisko dwa razy więcej osób - przypomniał minister.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera
Data emisji: 18.04.2021
Godzina emisji: 13.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Jastrzębowski: wielu sędziów wydaje absolutnie polityczne wyroki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 15:11
- Z powodu przynależności do różnych stowarzyszeń oraz własnych poglądów politycznych część sędziów wydaje absolutnie polityczne werdykty i wyroki. Nie orzekają według litery i ducha prawa - powiedział publicysta Sławomir Jastrzębowski. Udział w dyskusji wzięli również Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Wojciech Reszczyński.
rozwiń zwiń