X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja gospodarcza w pandemii. Dr Bartoszewicz: miejmy nadzieję, że NBP doprowadzi do ustabilizowania inflacji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:35
- Prof. Glapiński uspokaja nas i wysyła komunikaty, zapewniając, że jest to stan przejściowy, a stabilizacja wróci - powiedział o sytuacji gospodarczej w dobie pandemii dr Artur Bartoszewicz, ekonomista.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/MOZCO Mateusz Szymanski

"Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków. Właśnie napłynęły nowe dane Eurostatu. Podczas gdy w całej Europie notuje się rekordowe wzrosty bezrobocia - u nas pod koniec roku 2020 wzrósł poziom zatrudnienia. Ten trudny czas przechodzimy dużo lepiej niż pozostałe państwa UE." - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem środki wprowadzone w gospodarkę dla ratowania przedsiębiorstw i miejsc pracy wywołały inflację.

jarosław gowin free tt 1200  .jpg
Ile pieniędzy traci tygodniowo polska gospodarka z powodu jej zamrożenia? Jarosław Gowin wyjaśnia

"Wartość pieniądza maleje"

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że inflacja jest efektem wprowadzania do gospodarki kolejnych środków, które mają pomóc przetrwać kryzys wywołany pandemią. Wzrastający poziom inflacji nie jest dobrą informacją dla klientów indywidualnych. Widzimy i odczuwamy, że wartość realna pieniądza maleje. Z drugiej strony można powiedzieć, że gdybyśmy w czasie kryzysu mieli do czynienia z deflacją, to trudno byłoby się rozwijać przedsiębiorcom - powiedział. 

- Miejmy nadzieję, że mądra polityka banku centralnego, mierząc się z tym wyzwaniem, doprowadzi do ustabilizowania inflacji. Prof. Glapiński uspokaja nas i wysyła komunikaty zapewniające, że jest to stan przejściowy i wrócimy do ustabilizowania - dodał.

Czytaj także:

Artur Bartoszewicz zauważył, że z podobną sytuacją na skutek tych samych mechanizmów boryka się cały świat. - Cały świat wtłacza w gospodarkę ogromne środki. Dzieje się tak od poprzedniego kryzysu finansowego w 2008 roku, kiedy to wspierano bankowość. Dziś jest to skierowane na realną gospodarkę i transfery, które ujawniono idą na całym świecie w miliardy - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:26 PR24_mp3 2021_04_16-14-08-58.mp3 dr Artur Bartoszewicz o sytuacji gospodarczej w Polsce ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Artur Bartoszewicz (ekonomista, SGH)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 14:08

dz

Czytaj także

Rząd kontynuuje pomoc dla firm. Premier: nawet 30 mld zł dodatkowego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:15
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym przedłużeniu działania rządowych tarcz antykryzysowych. Jak mówił szef rządu, tylko w drugim kwartale na wsparcie biznesu ma zostać przekazane dodatkowe 30 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: głęboko wierzę, że za kilka miesięcy będzie już po zarazie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 10:17
- Głęboko wierzę w to, że rację mają optymiści spośród lekarzy, bo oni się na tym najlepiej znają, i że za kilka miesięcy będzie już po zarazie - powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com wyemitowanej w niedzielę w TV Republika. - Przed nami czasy ciekawe, może nie zawsze bezpieczne, ale to nie nasza wina, to jest po prostu sytuacja obiektywna, ale też dająca ogromną szansę - ocenił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To mały cud". Niemcy doceniają odporność polskiej gospodarki na pandemię

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 14:48
Epidemia koronawirusa mocno uderzyła w Polskę, ale gospodarka wyszła z tego kryzysu nadzwyczaj dobrze. Polska ma również najniższą stopę bezrobocia w UE - donosi telewizja ZDF w materiale pokazanym w programie informacyjnym "heute".
rozwiń zwiń