X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Transformacja energetyczna. Artur Soboń: farmy wiatrowe na Bałtyku są rentowne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 13:29
- Tam, gdzie mamy do czynienia z biznesem rentownym, przy tym systemie wsparcia, które zapewniliśmy, zainteresowanie inwestorów prywatnych musi być duże. Cieszy mnie to, że pośród tych liderów jest PGE - powiedział o planowanych inwestycjach w ramach transformacji energetycznej Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

Forum 590 to cykl debat na ważne dla polskich przedsiębiorców tematy. Kolejne spotkanie z tego cyklu dotyczyć będzie morskiej energetyki wiatrowej. Wydarzenie odbywa się w czwartek, w formule online. Biorą w nim udział przedstawiciele administracji publicznej, firm energetycznych, przedsiębiorców oraz instytucji branżowych. Pierwsze farmy wiatrowe na Bałtyku mają powstać w 2025 roku.

farma wiatrowa offshore energia odnawialna free shut 1200.jpg
Forum 590: morska energetyka wiatrowa – szanse i zagrożenia dla polskich firm

"Rentowny biznes"

Pytany o udział polskich przedsiębiorstw w planowanej inwestycji w farmy wiatrowe, Artur Soboń powiedział, że tego rodzaju operacja cieszy się dużym zainteresowaniem i mają w nim udział także polskie spółki. - Tam, gdzie mamy do czynienia z biznesem rentownym, a przy tym systemie wsparcia, które zapewniliśmy, zainteresowanie inwestorów prywatnych musi być duże. Cieszy mnie to, że pośród tych liderów jest PGE - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do efektu rozmów z przedstawicielami górnictwa i zmiany źródeł pozyskiwania energii. - Rozmowy z przedstawicielami sektora górniczego są na finiszu. Zostało nam naprawdę niewiele. Jutro będziemy rozmawiać o indeksacji wynagrodzeń, czyli o formie gwarantowane wzrostu wynagrodzeń, gdzie część środków będzie pochodziła z pomocy publicznej - powiedział.

- Jeśli mówimy o nowych kopalniach produkujących węgiel koksujących i nietraktujących go jako paliwo, a surowiec dla przemysłu, to jest to inna sytuacja. Wszystko zależy także o rentowności danych kopalń. Przy rosnących cenach certyfikatów CO2 planowanie interesów związanych z węglem jest karkołomne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:17 PR24_mp3 2021_04_15-13-06-42.mp3 Artur Soboń o transformacji energetycznej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Artur Soboń (sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych)
Data emisji: 15.04.2021
Godz. emisji: 13:06

dz

Czytaj także

"Zielone" plany PGE, Enei i Taurona. Polskie koncerny stawiają na energię z farm wiatrowych

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 13:25
Trzy największe polskie koncerny energetyczne - PGE, Enea i Tauron stawiają na zieloną energię - chcą zainwestować w morską energetykę wiatrową miliardy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realizacja Zielonego Zwrotu TAURONA. Spółka rusza z budową farmy wiatrowej w Łódzkiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 14:30
W Łódzkiem, na terenie gmin Moszczenica i Wolbórz, rozpoczyna się budowa farmy wiatrowej o mocy 30 MW - poinformowała w czwartek spółka TAURON. Inwestycja, która pozwoli na wyprodukowanie prądu dla 35 tys. gospodarstw domowych, ma być zakończona latem 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE inwestuje w morskie farmy wiatrowe. Współpraca z Duńczykami ma przynieść ogromne oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 09:31
Polska Grupa Energetyczna zgłosiła projekt budowy morskich farm wiatrowych o wartości 35 mld zł do Krajowego Planu Odbudowy. Znajdą się tam projekty finansowane z Europejskiego Instrumentu Odbudowy RRF. Podpisana właśnie umowa z Orstedem pozwoli PGE rozwinąć nowe kompetencje w dziedzinie morskich farm wiatrowych.
rozwiń zwiń