X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Szeremietiew: Rosja kontynuuje politykę odzyskiwania wpływów na terenach dawnego Związku Sowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:53
- Rosja zdobywa po kawałku tereny, które - jak uważa - powinny być jej podporządkowane. Prowadzi politykę odzyskiwania wpływów na obszarach, które kiedyś należały do Związku Sowieckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, prof. nadzwyczajny Akademii Sztuki Wojennej.
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

Rosja skoncentrowała swoje wojska przy granicy z Ukrainą. To kolejna odsłona konfliktu w tym rejonie świata. 

Jan Parys 1200.jpg
Możliwe spotkanie Putina z Bidenem. Parys: Rosja chce rozmawiać z USA o podziale świata na strefy wpływów

- Rosja, prowadząc swoją politykę odzyskiwania wpływów na terenach, które kiedyś należały do Związku Sowieckiego, a jeszcze wcześniej do imperium rosyjskiego, dokonuje krok po kroku różnego rodzaju aktów agresji, wyrywając po kawałku tereny, które - jak uważa - powinny być jej podporządkowane - powiedział Romuald Szeremietiew. 

Posłuchaj
19:56 PR24_mp3 2021_04_14-15-08-33.mp3 Romuald Szeremietiew o działaniach Rosji wobec Ukrainy (Temat dnia)

Jego zdaniem "stała się rzecz szczególnie niebezpieczna, jeśli chodzi o Polskę". - Ukraina jest naszym sąsiadem - inaczej niż to było w przypadku Kaukazu i Gruzji. Po drugie: Rosja graniczy z nami przez ten przeklęty Kaliningrad na północnym wschodzie. A więc to wszystko sprawia, że działania, zwłaszcza militarne, które mogą się rozegrać na terenie Ukrainy, niewątpliwie wpłyną na stan naszego bezpieczeństwa - podkreślił gość PR24. 

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "Rosja bardzo miarkuje swoje kroki". - Idąc na Zachód, stara się je stawiać w taki sposób, żeby nie zmusić Zachodu do bardzo stanowczej reakcji. Ale można sobie wyobrazić, że to wszystko, co robi, może się - niezależnie od zamiaru - wymknąć spod kontroli. Przypomnę, że wybuch I wojny światowej był niespodziewany, a strony zaangażowane w konflikt tej wojny nie chciały - podsumował Szeremietiew.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Romuald Szeremietiew (Akademia Sztuki Wojennej) 

Data emisji: 14.04.2021

Godzina: 15.06

bartos

Czytaj także

Ukraiński ekspert: Zachód musi położyć na stole ostre sankcje. "Rosja nie może blokować nam wejścia do NATO"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:00
- Moskwa wykorzystuje obecnie czynnik okupacji terytoriów Ukrainy i Gruzji do blokowania ich dążenia do członkostwa w NATO. Warto wysłać Kremlowi jasny sygnał, że ta strategia nie zadziała - postuluje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Maksym Khyłko z Rady Polityki Zagranicznej "Ukraiński Pryzmat". Ekspert zaznacza, że Zachód powinien zdecydowanie zareagować na eskalację konfliktu przez Rosję, możliwe są bowiem różne scenariusze wydarzeń, łącznie z wojną na dużą skalę.
rozwiń zwiń