X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Prof. Modzelewski: pogląd prawny UOKiK ma charakter obowiązujący

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:00
- Jeżeli pojawia się pogląd prawny wyrażony przez organ właściwy, którym tutaj jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to jego pogląd ma charakter obowiązujący, bo został przedstawiony przez władzę, która ma problemy rozstrzygać - wyjaśnił zawiłości związane z przejęciem przez PKN Orlen grupy Polska Press prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

We wtorek na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie Polska Press przez Orlen. W komunikacie instytucji wyjaśniono, że przejęcie wstrzymano na czas rozprawy. Z kolei Daniel Obajtek uważa, że "nie ma żadnych podstaw prawnych do ograniczania PKN Orlen w wykonywaniu praw z nabytych udziałów".

prokuratura sąd sad sedzia F 1200.jpg
Przejęcie Polska Press przez Orlen. wPolityce.pl: decyzję o blokadzie wydała sędzia kojarzona z "Iustitią"

"UOKiK rozstrzyga problem"

Prof. Witold Modzelewski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że rozstrzygający głos w sprawie zawiłości prawnych ma zawsze właściwy organ. - Bardzo istotne jest stanowisko UOKiK, które rozstrzyga ten problem. Możemy mieć różne poglądy prawne. Każdy, prezentując określone interesy w sprawie, może formułować swoje wykładnie stanu, który jest - powiedział.

- Jeżeli pojawia się pogląd prawny wyrażony przez organ właściwy, którym tutaj jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to jego pogląd ma charakter obowiązujący, bo został przedstawiony przez władzę, która ma problemy rozstrzygać - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że prawa nabywcy powinny być zawsze chronione w szczególny sposób. - Jeżeli właściwy organ rozstrzygnął, to znaczy, że to rozstrzygnięcie powinno być chronione. Miejmy nadzieję, że w takim dobrym duchu ta sprawa będzie się toczyć dalej. Prawa nabywcy muszą być chronione w sposób szczególny - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:01 PR24_mp3 2021_04_14-15-33-09.mp3 Prof. Witold Modzelewski o przejęciu przez Orlen grupy Polska Press ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (prawnik, ekspert podatkowy)

Data emisji: 14.04.2021

Godzina: 15:33

dz

Czytaj także

Orlen przejmuje Polskę Press. Prezes PAP: świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:39
- To jest bardzo cenne aktywo, bardzo potrzebne Orlenowi. Świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży - powiedział o przejęciu Polski Press przez Orlen Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiar sprawiedliwości. Łoziński: próby reform sądownictwa powodują olbrzymi opór środowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 09:44
- Pod słusznym hasłem "niezawisłości sędziowskiej" stworzono system, który zapewnia sędziom bezkarność. Każda próba zmiany tej sytuacji powoduje to, co można obserwować w ostatnich latach w Polsce. Olbrzymi spór - powiedział o polskim wymiarze sprawiedliwości Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz oraz Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"RPO i sąd przekroczyli swoje kompetencje". Gursztyn o wstrzymaniu zgody na przejęcie Polski Press przez PKN Orlen

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:30
- Porozumienie Polski Press i PKN Orlen znajduje się poza zakresem praw obywatelskich. Jeśli miałoby je naruszać, to w kontekście praw dziennikarzy. Oznaczałoby to jednak, że każda zmiana właścicielska narusza prawa pracowników - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP Piotr Gursztyn. 
rozwiń zwiń