X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Możemy mieć wkrótce problem". Dr Szułdrzyński ostrzega przed południowoafrykańską odmianą koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:40
- Obecnie mamy pojedyncze przypadki zachorowań na południowoafrykańską odmianę koronawirusa, ale jeśli nie powstrzymamy chęci wyjazdów na Zanzibar, możemy i my mieć z tą odmianą problem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Konstanty Szułdrzyński ze szpitala MSWiA, członek Rady Medycznej przy Premierze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sergei Chuzavkov

Gość PR24 scharakteryzował populację chorych na COVID-19 w Polsce. Jak powiedział, najwięcej jest obecnie pacjentów w podeszłym wieku, ale ze względu na liczbę łączną przypadków, która szybko się zwiększa, pojawia się coraz więcej ludzi młodych.

- Nasi pacjenci pod respiratorami, u których wykryto koronawirusa, mają nawet 24 lata. Co dziesiąty pacjent trafiający do szpitala wymaga intensywnej terapii, a ponieważ te odziały są dziś oblężone, przyjmujemy tych, którzy wymagają respiratora - zauważył lekarz.


Adam Niedzielski konferencja pap 1200.jpg
"Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków". Minister zdrowia o obostrzeniach

Wariant południowoafrykański

Odnosząc się do młodego wieku pacjentów trafiających obecnie na intensywną terapię, powiedział, że prawdopodobnie ludzie starsi albo już koronawirusa przechorowali, albo już się zaszczepili. - Szczepionki pomagają i chronią przed ciężkim przebiegiem infekcji w 95 procentach - powiedział dr Konstanty Szułdrzyński.

Podkreślił, że nie prowadzi się na dużą skalę badań genetycznych nowych odmian koronawirusa, a w związku z tym nie wiadomo, z jakiego rodzaju wirusem ma się do czynienia. - To, co wiadomo, to to, że wariant brytyjski to 90 procent wszystkich przypadków zachorowań, natomiast przypadki wywołane wirusem południowoafrykańskim to przypadki pojedyncze, ale to też może ewoluować - podkreślił lekarz.


Posłuchaj
22:36 PR24_mp3 2021_04_14-11-33-47.mp3 Dr K. Szułdrzyński o pandemii koronawirusa ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Konstanty Szułdrzyński (szpital MSWiA, członek Rady Medycznej przy Premierze RP)

Data emisji: 14.04.2021

Godzina: 11:33

Czytaj także

Dr Sutkowski: liczba zakażeń w najbliższym tygodniu będzie efektem naszego zachowania w święta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:06
- Jeżeli większość z nas zachowywała w święta rygory sanitarne, to nie będzie wzrostu potwierdzonych zakażeń w przyszłym tygodniu, bo będzie on wskazywał na zakażenia po świętach - powiedział o aktualnej sytuacji dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z COVID-19. Dr Trybusz: przesądzające o końcu szczytu trzeciej fali będą wyniki z tego tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:02
- Wydaje się, że mamy za sobą szczyt trzeciej fali. Przesądzające o tym będą wyniki z tego tygodnia. Nie przywiązywałbym się specjalnie do danych z jednego dnia. Musimy odnosić się do danych tygodniowych. Jeśli je porównamy, to w ostatnim tygodniu było średnio 19 700 zakażeń, a 7 dni wcześniej było ich 25 700 - powiedział o obecnej sytuacji dr gen. Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny. 
rozwiń zwiń