X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przez lata nosił teczkę Tuska, a w niej miał zaplecze kadrowe". Formela przypomniał karierę Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:00
- Sławomir Nowak ma tę przewagę nad innymi politykami PO, że przez lata nosił teczkę Donalda Tuska, a w niej miał zaplecze kadrowe, czyli młodzieżówkę Unii Wolności - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: PAP/ARCH Rafał Guz

Gość PR24 odniósł się do sytuacji wokół Sławomira Nowaka, który decyzją sądu został wypuszczony z aresztu. Jest on podejrzewany o popełnienie kilkunastu czynów korupcyjnych, w tym przyjmowanie łapówek za przyznawanie kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy.


Slawomir Nowak areszt pap 1200.jpg
Sasin o sprawie Nowaka: porównania do opozycjonistów PRL muszą oburzać

Odnosząc się do słów Donalda Tuska, który w TVN powiedział, iż "Sławomir Nowak jest więźniem politycznym", publicysta powiedział, że w żadnym innym przypadku kłopotów polityków PO Donald Tusk nie bronił nikogo z taką determinacją.

"Nosił teczkę Tuska"

- Sławomir Nowak ma tę przewagę nad innymi politykami PO, że przez lata nosił teczkę Donalda Tuska, a w niej miał całe zaplecze kadrowe, czyli młodzieżówkę Unii Wolności. Pierwsze próby wybicia się Sławomira Nowaka na samodzielność polityczną nie udały się, ale udały się następne - dodał Marek Formela.

Przypomniał, że Sławomir Nowak zachował pociąg do uprawiania polityki gospodarczej w obrębie partii. - Nie stracił temperamentu, choć nie chcę powiedzieć, że jest to kariera, która rozwijała się poprzez uprawianie polityki gospodarczej w wymiarze prywatnym w sposób ciągły i bez zakłóceń, ale w finale tej kariery można odnaleźć jej początki - mówił gość PR24.


Posłuchaj
08:00 PR24_mp3 2021_04_14-10-22-20.mp3 M. Formela o S. Nowaku ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marek Formela ("Gazeta Gdańska")

Data emisji: 14.04.2021

Godzina: 10:22 

Czytaj także

Potapowicz: jeśli zarzuty wobec Sławomira Nowaka się potwierdzą, będzie on musiał ponieść należytą karę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 14:45
- Nie sądzę, by Platforma Obywatelska odczuwała jakoś boleśnie fakt, iż Sławomir Nowak jest w areszcie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak opuści areszt. Piotr Nisztor: znaczenie mogły mieć naciski Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:42
- Jest także pytanie, czy wywiad Donalda Tuska także nie był swego rodzaju presją wywieraną na sąd, który dzisiaj zdecydował o wyjściu na wolność Sławomira Nowaka. Myślę, że prokuratura złoży zażalenie na ten wyrok i zobaczymy, jak zostanie ono rozpatrzone - powiedział o sprawie Sławomira Nowaka i decyzji o nieprzedłużeniu aresztu Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń