X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoniak: zaapelowaliśmy do administracji Joe Bidena o wsparcie w sprawie zwrotu wraku Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 16:40
- List w sprawie pomocy w odzyskaniu wraku Tu-154 dotarł już do prezydenta Joe Bidena i zobaczymy, jaka będzie jego reakcja - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Antoniak, przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego. 
Szczątki polskiego samolotu Tu-154M na terenie wojskowego lotniska Siewiernyj w Smoleńsku.
Szczątki polskiego samolotu Tu-154M na terenie wojskowego lotniska Siewiernyj w Smoleńsku.Foto: PAP/ARCH/EPA/YURI KOCHETKOV

Przedstawiciele Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Klubów "Gazety Polskiej" w USA napisali list do prezydenta Joe Bidena. - To kontynuacja naszych działań i starań w sprawie pomocy przy odzyskaniu wraku samolotu, który 11 lat temu rozbił się w Smoleńsku, jeszcze za prezydentury Donalda Trumpa - powiedział gość PR24.


krasnodębski IMG_7921.jpg
Śledztwo ws. Smoleńska. Prof. Krasnodębski: jeżeli raport będzie miał konkluzje jak film, to musimy domagać się reakcji

Nowe rozdanie

Zaapelowano o wsparcie administracji USA w sprawie zwrotu przez Rosję wraku rozbitego pod Smoleńskiem polskiego samolotu. Zwrócono się też z prośbą o pomoc "w ujawnieniu prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej". - Teraz mamy problem, bo musimy starać się o pomoc u prezydenta Joe Bidena, który nam nie sprzyja - powiedział Tadeusz Antoniak.

Dodał, że ważne jest to, by jednak wykorzystać moment i pokazać, jaka jest analogia między katastrofą smoleńską a ludobójstwem katyńskim. - Teraz jest nowe rozdanie i dlatego chcemy dotrzeć do prezydenta Joe Bidena, by pomógł ogłosić światu tę prawdę o katastrofie - dodał Tadeusz Antoniak.


Posłuchaj
18:11 _PR24_AAC 2021_04_12-15-39-40.mp3 T. Antoniak o liście do J. Bidena w sprawie odzyskania wraku Tu-154 ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Tadeusz Antoniak (przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego)

Data emisji: 12.04.2021

Godzina: 15:39

Czytaj także

"To ociera się o zdradę stanu". Magdalena Merta o działaniach Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 15:20
- Złe procedury ocierające się o zdradę stanu. Tak można podsumować postawę ówczesnego premiera Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w 2010 roku w Smoleńsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański ws. katastrofy smoleńskiej: dopatruję się tu analogii z katastrofą gibraltarską z 1943 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:30
- Prawdopodobnie nigdy się nie uda wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej. Chociaż nie jest to wykluczone. Mówię 'prawdopodobnie', ponieważ porównuję to z analogicznymi próbami wyjaśnień takich katastrof - powiedział w Polskim Radiu 2 4prof. Henryk Domański, socjolog. Gościem drugiej części audycji był także prof. Piotr Gałecki, psychiatra.
rozwiń zwiń