X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Walka z COVID-19. Dr Trybusz: przesądzające o końcu szczytu trzeciej fali będą wyniki z tego tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:02
- Wydaje się, że mamy za sobą szczyt trzeciej fali. Przesądzające o tym będą wyniki z tego tygodnia. Nie przywiązywałbym się specjalnie do danych z jednego dnia. Musimy odnosić się do danych tygodniowych. Jeśli je porównamy, to w ostatnim tygodniu było średnio 19 700 zakażeń, a 7 dni wcześniej było ich 25 700 - powiedział o obecnej sytuacji dr gen. Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny. 
Jeden ze szpitali we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne
Jeden ze szpitali we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek / Shutterstock.com

- W wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września - powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Przyznał, że pandemia zmieniła nasz świat na zawsze.

doj mid-epa09124276 1200.jpg
Milion szczepień w tydzień. Szef KPRM: cel osiągnięty, dotrzymujemy słowa

"Tendencja malejąca"

Dr gen. Andrzej Trybusz powiedział, że prawdopodobnie mamy za sobą szczyt trzeciej fali COVID-19. - Wydaje się, że mamy za sobą szczyt trzeciej fali. Przesądzające o tym będą wyniki z tego tygodnia. Nie przywiązywałbym się specjalnie do danych z jednego dnia. Musimy odnosić się do danych tygodniowych. Jeśli je porównamy, to w ostatnim tygodniu było średnio 19 700 zakażeń, a 7 dni wcześniej było ich 25 700. Wskazywałoby to na tendencję malejącą. Biorąc pod uwagę liczbę zakażeń, trzeba uznać, że szczyt trzeciej fali przekroczyliśmy - powiedział. 

- Jeśli program szczepień będzie realizowany tak, jak jest zapowiadany, to uwzględniając, że większość osób miała kontakt z wirusem i nabyła naturalną odporność, można przypuszczać, że następny wzrost zakażeń, który ciągle może nastąpić, nie powinien być na takim poziomie jak ten, z którym mamy obecnie do czynienia - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że obecna sytuacja jest odzwierciedleniem typowego przebiegu każdej pandemii. - Obserwujemy w każdej epidemii pewną prawidłowość. Wygląda ona w ten sposób, że następuje wzrost zakażeń z pewnym przesunięciem. W przypadku COVID-19 jest to 7 dni i następuje wzrost hospitalizacji oraz osób w stanie ciężkim. Następnie w przesunięciu do 2-3 tygodni następuje liczba zgonów. Jeżeli mieliśmy liczbę dziennych zakażeń na poziomie 30-35 tysięcy, to było wiadomo, że po jakimś czasie nastąpi także wysoka liczba zgonów - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:43 PR24_mp3 2021_04_12-11-33-30.mp3 dr gen. Andrzej Trybusz o przebiegu pandemii ("Gość PR24")

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Ryszard Gromadzki

Gość: dr gen. Andrzej Trybusz (były Główny Inspektor Sanitarny)

Data emisji: 12.04.2021

Godz. emisji: 11.33

dz

Czytaj także

"Sytuacja wymknęła się spod kontroli". Szef dyplomacji USA oskarżył Chiny o rozwój epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 20:11
- Błędy władz Chin w początkowej fazie epidemii COVID-19 doprowadziły do tego, że sytuacja "wymknęła się spod kontroli" - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Wyraził też zaniepokojenie "coraz bardziej agresywnymi działaniami rządu w Pekinie" wobec Tajwanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław: Uniwersytecki Szpital szuka osób do pomocy w punktach szczepień. Ty też możesz zostać wolontariuszem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:07
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu szuka wolontariuszy do pomocy przy organizacji pracy punktów szczepień przeciwko COVID-19. W punktach prowadzonych przez ten szpital szczepionych jest najwięcej osób w regionie – do tej pory szczepionkę podano tam ponad 75 tys. pacjentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W szpitalach przybywa pacjentów covidowych. Sytuacja jest coraz gorsza

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:45
W szpitalach przebywa 33 990 pacjentów z COVID-19, o 530 więcej niż w niedzielę. Wspomagania respiratorem wymaga 3483 chorych. To o 24 pacjentów więcej niż dzień wcześniej - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń