X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dłużewska: wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej jest kwestią niepodległości i suwerenności państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 19:00
- Utrzymuję kontakt z tzw. rodzinami smoleńskimi. Dla mnie są wielkim wzorem i przykładem ogromnej siły. Nie mamy prawa skazywać ich na los niewyjaśniania, jak zginęli ich najbliżsi. Państwo na pewno nie powinno sobie na to pozwolić - powiedziała reżyserka Maria Dłużewska.
Wrak prezydenckiego tupolewa
Wrak prezydenckiego tupolewaFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

11 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Do dziś, w opinii wielu osób, nie wyjaśniono do końca okoliczności, w jakich doszło do katastrofy z kwietnia 2010 roku.

rocznica smoleńska kalisz free fb 1200.jpg
11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Córka Gabrieli Zych: tam zginęło 96 rodzin, a nie osób

- Jeśli nie wyjaśnimy tego tematu to znaczy, że nie jesteśmy niepodległym państwem. To sprawa niepodległości i suwerenności. Nadzieja na wyjaśnienie, naprawdę, jest podstawową rzeczą dla bytu narodowego. Tego nie zrobiliśmy, tu ciągle coś haczy, ciągle coś jest nie tak - podkreśliła Maria Dłużewska.

Posłuchaj
16:56 PR24_mp3 2021_04_10-18-12-27.mp3 Maria Dłużewska i Paweł Nowacki o tym, jak ważne jest wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej ("Temat dnia/Gość PR24")

Dodała, że tworząc filmy dotyczące katastrofy smoleńskiej, utrzymuje cały czas kontakt z tzw. rodzinami smoleńskimi. Przyznała, że są dla niej wielkim wzorem i przykładem ogromnej siły. - Nie mamy prawa skazywać ich na los niewyjaśniania, jak zginęli ich najbliżsi. Państwo na pewno nie powinno sobie na to pozwolić - dodała w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

Paweł Nowacki stwierdził, że to, iż badanie okoliczności katastrofy smoleńskiej tak długo trwa, budzi nieprawdopodobne frustracje i napięcia.

- Nie dziwię się temu. Jednak to, że w ciągu ostatnich 5 lat udało się podważyć całkowicie dorobek komisji Anodiny i to, co opublikowała komisja Millera, pokazuje, że byliśmy w stanie dowieść, iż kłamstwo z 2010 roku było faktem - zaznaczył.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: Maria Dłużewska, reżyser, autorka filmów dokumentalnych i książek dotyczących katastrofy smoleńskiej oraz Paweł Nowacki, działacz opozycji antykomunistycznej, scenarzysta
Data emisji: 10.04.2021
Godzina emisji: 18.12

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Foltyn-Kubicka: hejt wymierzony w Marię i Lecha Kaczyńskich był czymś niebywałym i niezrozumiałym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 17:48
- Postponowanie prezydenta dotyczyło niemal wszystkiego, każdego błędu językowego, uśmiechu, tego że był niewysoki. Było to niebywałe i dotykało również mnie, jako jego przyjaciółkę - powiedziała Hanna Fołtyn-Kubicka była poseł i europarlamentarzysta.
rozwiń zwiń