X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Foltyn-Kubicka: hejt wymierzony w Marię i Lecha Kaczyńskich był czymś niebywałym i niezrozumiałym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 17:48
- Postponowanie prezydenta dotyczyło niemal wszystkiego, każdego błędu językowego, uśmiechu, tego że był niewysoki. Było to niebywałe i dotykało również mnie, jako jego przyjaciółkę - powiedziała Hanna Fołtyn-Kubicka była poseł i europarlamentarzysta.
Maria i Lech Kaczyńscy
Maria i Lech Kaczyńscy Foto: PAP/Jacek Turczyk

11 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

forum-0429500786 1200 bw.jpg
"Był politycznym wizjonerem, wyprzedzał swoją epokę". Jacek Sasin wspomina śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Nie jestem przesądna, ale podczas naszej rozmowy w grudniu 2009 roku, gdy para prezydencka odwiedziła mnie w moim domu, Lech Kaczyński wyraził pewne obawy dotyczące przyszłości, miał jakieś przeczucie. Nie jestem przesądna, ale w życiu są pewne znaki - wspominała Hanna Foltyn-Kubicka.

Posłuchaj
15:35 PR24_mp3 2021_04_10-17-08-55.mp3 Wspomnienie Hanny Foltyn-Kubickiej o Marii i Lechu Kaczyńskich ("Temat dnia/Gość PR24")

Rozmówczyni Ryszarda Gromadzkiego nie potrafi zrozumieć tego, co działo się wokół pary prezydenckiej, hejtu, jaki był wymierzony w Marię i Lecha Kaczyńskich. - Postponowanie prezydenta dotyczyło niemal wszystkiego, każdego błędu językowego, uśmiechu, tego że był niewysoki. Było to niebywałe i dotykało również mnie, jako ich przyjaciółkę - podkreśliła.

- Również cisza, jaka zapanowała w tym względzie po katastrofie, trwała ledwie 26 godzin, a potem wszystko zaczęło się od nowa i cały czas eskalowało. Trwa to do dziś, mimo, że od śmierci Lecha i Marii minęło 11 lat. Hejt przeniósł się również na brata prezydenta, na jego córkę, a także na ugrupowanie polityczne, jakie reprezentowaliśmy - zwróciła uwagę Hanna Foltyn-Kubicka.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: Hanna Foltyn-Kubicka, przyjaciółka Marii i Lecha Kaczyńskich, była poseł i europarlamentarzysta
Data emisji: 10.04.2021
Godzina emisji: 17.08

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Józef Orzeł: nie sądziłem, że podział po katastrofie smoleńskiej będzie tak głęboki

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 16:15
- Pojawiła się obawa przed tym, że społeczeństwo może zostać podzielone, jednak nie domyślałem się, jak głębokie to będzie, jak szybko to się stanie, że po paru dniach wspólnej żałoby, zrobi się z tego bardzo głęboki problem polityczny dzielący Polaków - powiedział dr Józef Orzeł z Klubu Ronina, przyjaciel rodziny Kaczyńskich.
rozwiń zwiń