X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dalej pozostaje niezabliźniona rana". Adam Borowski o nadchodzącej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:20
- Dla większości Polaków katastrofa smoleńska jest niezabliźnioną raną, bo tak naprawdę do końca nie wiemy, co tak naprawdę się stało 11 lat temu. Wiemy dużo, ale nie wiemy, co się stało, że ten samolot spadł, że elita polskiej polityki zginęła - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Flaga symbolizująca zmarłego tragicznie Prezydenta.
Flaga symbolizująca zmarłego tragicznie Prezydenta. Foto: Forum/Leszek Kasprzak

Mija 11 lat od katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską. 

Joanna Lichocka PR 1200.jpg
"Pamiętam grozę i symboliczne puste krzesła". Joanna Lichocka wspomina katastrofę smoleńską

- Warto pamiętać o tej rocznicy i przy okazji o swoim państwie, które w takich okolicznościach powinno zdać egzamin. Tamto państwo, tamta władza z 2010 roku tego egzaminu nie zdała - podkreślił Adam Borowski.   

- Zgodziliśmy się, by cała katastrofa była badana na podstawie konwencji chicagowskiej, załącznika nr 13, która jest po prostu niezgodna z polskim prawem. Rosjanie życzyli sobie tego, by użyć tej konwencji, bo wiedzieli, że ona daje im ostateczne słowo - dodał.

Ze względu na sytuację epidemiczną obchody rocznicy będą skromne. 

- Gdyby nie pandemia, ludzie bardzo chętnie i licznie wzięliby udział w uroczystościach obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej - ocenił gość audycji. 

Posłuchaj
16:21 PR24_mp3 2021_04_09-14-33-17.mp3 Adam Borowski o katastrofie smoleńskiej ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak dodał dziennikarz "GPC", nie wierzy, że wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku były tylko nieszczęśliwym wypadkiem. - Jestem wewnętrznie przekonany, także po działaniu strony rosyjskiej, że w Smoleńsku doszło do zamachu i nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Śmiało możemy powiedzieć, że w Smoleńsku nie stało się to, co przedstawił raport MAK i Millera - stwierdził Borowski. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość:  Adam Borowski ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 09.04.2021

Godzina emisji: 13.33

kmp

Czytaj także

Sługocki: w sprawie katastrofy smoleńskiej potrzebny jest dialog

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:09
- Chodzi o rzetelne przeprowadzenie analizy, na tyle, na ile jest to możliwe, w oparciu o dokumenty. Katastrofa smoleńska jest dla Polaków tak trudnym i bolesnym doświadczeniem, że powinniśmy darować sobie przerzucanie się oskarżeniami, powinniśmy o tym mówić z odpowiednią powagą - powiedział Waldemar Sługocki z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
rozwiń zwiń