X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Buda: koalicjanci mają jeszcze czas, żeby przemyśleć swoją postawę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:48
- Mam wrażenie, że jest jeszcze czas, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoją postawę. Obecny stan rzeczy nie wróży niczego dobrego - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji w koalicji rządzącej Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Waldemar Buda
Waldemar Buda Foto: PR24/AK

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" nie wykluczył, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. Prezes PiS zaznaczył, że nie prognozuje jednak wcześniejszych wyborów. Faktem jest, że coraz częściej partie tworzące Zjednoczoną Prawicę mówią innym głosem.

Zjednoczona Prawica pap 1200.jpg
"W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

Czytaj także:

"Obecny stan nie wróży niczego dobrego"

Waldemar Buda podkreślił, że przyszłość koalicji i rządu będzie zależała od okoliczności. Wszystko pokaże głosowanie nad Krajowym Planem Odbudowy. - Jeśli bez głosów Solidarnej Polski uda się przeprowadzić ten i inne projekty, to sytuacja będzie mniej trudna niż w przypadku gdyby ustawy przestały mieć większość w parlamencie. Wtedy utracimy możliwość wprowadzania zmian w Polsce – powiedział.

- Mam wrażenie, że jest jeszcze czas, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoją postawę. Obecny stan rzeczy nie wróży niczego dobrego – dodał.

Posłuchaj
18:49 PR24_mp3 2021_04_09-15-09-10.mp3 Waldemar Buda o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Waldemar Buda (wiceminister funduszy i polityki regionalnej)

Data emisji: 09.04.2021

Godzina: 15:09

dz

Czytaj także

Tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Jałowiczor: sytuacja Jarosława Gowina nie jest taka zła

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:00
- Bądź co bądź sytuacja Jarosław Gowina nie jest taka zła, jak wtedy, gdy znalazł się z kilkoma posłami poza Zjednoczoną Prawicą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz: Kaczyński ma większe szanse na przyciągnięcie mnie niż Gowin

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 00:14
- Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu. Większe moce sprawcze ma z pewnością prezes PiS Jarosław Kaczyński niż prezes Porozumienia Jarosław Gowin - powiedział w czwartek Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wcześniejsze wybory nie są oczywistością". Prof. Kik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:55
- Obawiam się, że Solidarna Polska może być konsekwentna, sondaże wskazują, że jest na wysokości przekroczenia progu wyborczego. Głosowanie oznaczałoby rozbicie Zjednoczonej Prawicy. Sam Fundusz Odbudowy będzie i tak przegłosowany, przy pomocy części opozycji, ale obecna koalicja może się rozpaść z przyczyny stanowiska zajętego przez Zbigniewa Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
rozwiń zwiń