X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Jałowiczor: sytuacja Jarosława Gowina nie jest taka zła

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:00
- Bądź co bądź sytuacja Jarosław Gowina nie jest taka zła, jak wtedy, gdy znalazł się z kilkoma posłami poza Zjednoczoną Prawicą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". 
Jakub Jałowiczor
Jakub Jałowiczor Foto: PR24

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu", że w ostatnim czasie "naturalne różnice między koalicjantami przekroczyły masę krytyczną", ale "można jednak z tej drogi zawrócić". 

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

- Bardzo poważna walka różnych frakcji Zjednoczonej Prawicy, teraz już coraz słabiej zjednoczonej, od dłuższego czasu się toczy. Jarosław Gowin nie byłby w stanie skrócić kadencji parlamentu, ale gdyby wyszedł z rządu, zależy też, kto konkretnie za nim by poszedł i ile byłoby to osób, ale gdyby doszło do sytuacji, w której rząd jest mniejszościowy, a opozycja skutecznie wszystko blokuje, to można wyobrazić sobie taki scenariusz. Aczkolwiek wydaje mi się jednak mało prawdopodobny, nie całkowicie niemożliwy, ale tak naprawdę na takim rozwiązaniu straciłby sam Gowin - ocenił publicysta "Gościa Niedzielnego". 

- Biorąc pod uwagę to, co wynika z jego słów, to, że on uważa, że jednostronnie zerwano umowę koalicyjną tzn. ci ministrowie z Porozumienia, którzy pozostali w rządzie, w gruncie rzeczy nie są już z Porozumienia, powinny tam być osoby bezpośrednio związane z jego ugrupowaniem. Nawet gdyby założyć rzeczywiście, że w tej chwili jest poza rządem, no to w razie wyborów miałby duży problem. Musiałby z kimś do tych wyborów pójść, sam raczej nie ma większych szans - dodał. 

Posłuchaj
23:15 PR24_mp3 2021_04_08-14-33-31.mp3 Jakub Jałowiczor o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak podkreślił gość audycji, sprawa napięcia w Zjednoczonej Prawicy ma dwie strony medalu. - Inną sprawą jest to, że nie tylko Jarosław Gowin myśli o odejściu, raczej to jego chcą pożegnać, nie tylko Ryszard Terlecki, który w tej retoryce zajął rolę złego policjanta, który mówił, że "chętnie pozbyłby się koalicjantów". Wydaje się, że taka jest postawa głównego, starego aparatu  PiS - zaznaczył dziennikarz.

Czytaj także:

Jak dodał Jałowiczor, osobną sprawą jest sytuacja Solidarnej Polski, której skutki mogą być podobne.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Przyspieszone wybory parlamentarne? Prof. Domański: to ultimatum dla koalicjantów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:15
- W tej chwili ogół społeczeństwa nie chce wyborów. Może być tak, że odsetek głosujących w ewentualnych wyborach może być nikły - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Efektem może być utrata większości w Sejmie". Lisicki o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 14:00
- W Zjednoczonej Prawicy mają miejsce spory ambicjonalne, są też takie dotyczące kwestii wartości, jest spór o Fundusz Odbudowy. Nawet jeśli Solidarna Polska zagłosuje przeciw, to nie musi oznaczać końca koalicji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń