X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pięć lat programu Rodzina 500+. Wiceminister rodziny i polityki społecznej: dzisiaj już nikt go nie podważa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:34
- Cieszę się, że dzisiaj program 500+ nie jest podważany. Możemy dyskutować o tym, jakie kolejne instrumenty wprowadzać lub jak modyfikować obecny program, choć Polacy nie chcą jego zmiany. Widzi to także opozycja i też już tego nie podważa - powiedziała Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Barbara Socha
Barbara Socha Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

- Dzisiaj bieda już nie ma twarzy dziecka. Dzięki programowi Rodzina 500+ rodziny mogą spełniać swoje marzenia - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że "polityki demograficznej nie odwrócimy w jedną kadencję". W ten sposób minister podsumowała pięć lat programu 500+. Na antenie Polskiego Radia 24 program podsumowała także Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.

maląg free twitter 1200.jpg
"To wielka inwestycja w polską rodzinę". Marlena Maląg o pięciu latach z programem 500+

"Jeszcze wiele do zrobienia"

Wiceminister zapytana o brak skutków demograficznych tego programu powiedziała, że jest to proces wymagający wielu lat. - Widać efekt demograficzny, ale warto zastanowić się nad oczekiwaniami wobec tego programu. W żadnym kraju nie jest tak, że jeden instrument odwraca trendy. Polityka demograficzna charakteryzuje się tym, że jest przede wszystkim długofalowa i efekty wymagają lat stabilności i konsekwencji - powiedziała.

- Cieszę się, że dzisiaj program 500+ nie jest podważany. Możemy dyskutować o tym, jakie kolejne instrumenty wprowadzać lub jak modyfikować obecny program, choć Polacy nie chcą jego zmiany. Widzi to także opozycja i już tego nie podważa - dodała.

Czytaj także:

"Będziemy proponować kompleksowe rozwiązania"

Gość Polskiego Radia zaznaczyła także, że przed rządem jeszcze wiele do zrobienia w kwestii polityki prorodzinnej. - 500+ to ogromny wysiłek finansowy państwa, ale on przyniósł oczekiwane skutki. To nie jest tak, że jeden program odwróci trendy demograficzne. Potrzebujemy kompleksowości i likwidacji barier przeszkadzających decydowaniu się na dzieci - powiedziała.

- Będziemy proponować rozwiązania kompleksowe, które będą dotyczyły różnych obszarów i barier. Dużo w Polsce zostało już zrobione, ale ciągle jeszcze mamy dużo obszarów wymagających wsparcia - dodała Barbara Socha.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
19:10 PR24_mp3 2021_04_08-15-08-16.mp3 Barbara Socha o pięciu latach 500+ ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Barbara Socha (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 08.04.2021

Godzina: 15:09

dz

Czytaj także

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przedłużony. Do tej pory o pomoc poprosiło około 40 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 09:45
Resort rodziny i polityki społecznej przedłużył działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca roku. Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, osoby starsze, które pozostają w domu ze względu na szczególną sytuację pandemiczną, wciąż mogą zgłaszać prośby o pomoc, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie więcej hospicjów prenatalnych? Marlena Maląg wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 17:05
-  Zależy nam na tym, aby w każdym województwie było co najmniej jedno hospicjum perinatalne - powiedziała w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. - Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem - zapewniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza konkurs "Po pierwsze Rodzina!". Nawet 1,5 mln zł dotacji na realizację projektu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:29
Już jutro (9.04) rozpocznie się nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze Rodzina!" przeznaczonego dla organizacji pozarządowych. - Organizowany już po raz drugi konkurs ma na celu tworzenie przyjaznego otoczenia dla rodziny - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń