X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gac: głosowanie nad Funduszem Odbudowy da odpowiedź na pytanie o trwałość koalicji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:22
- Trwałość Zjednoczonej Prawicy jest pewnym spoiwem dla partii ją tworzących. Wiedzą, że po ewentualnym rozpadzie koalicji przyszłość polityczna mogłaby być bardzo niepewna. (…) Chłodna kalkulacja bywa przesłaniana przez różnego rodzaju ambicje, konflikty personalne i frakcyjne - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

Wicepremier Jarosław Kaczyński nie wyklucza, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. - Ale żeby była jasność, nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności - mówi prezes PiS "Gazecie Polskiej".

zjednoczona_prawica_pap1200.jpg
"W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

- Mówił również, że jeśli Solidarna Polska nie poprze w Sejmie Funduszu Odbudowy, a głosowanie będzie przegrane, to koalicja się rozpadnie. Z drugiej strony przestrzega koalicjantów, mówi o opamiętaniu i o tym, że pewne procesy są niebezpieczne - wskazał Karol Gac.

Zwrócił również uwagę, że trwałość Zjednoczonej Prawicy jest pewnym spoiwem dla partii ją tworzących.

Posłuchaj
21:09 PR24_mp3 2021_04_07-11-34-19.mp3 Karol Gac o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Temat dnia/Gość PR24")

- Wiedzą, że po ewentualnym rozpadzie koalicji przyszłość polityczna mogłaby być bardzo niepewna. Nie jestem przekonany czy Solidarna Polska i Porozumienie samodzielnie przekroczyłyby próg wyborczy. Nie wiadomo też, co z rządami Prawa i Sprawiedliwości. O tym też trzeba pamiętać. Skutki mogą być dalekosiężne - stwierdził publicysta.

W opinii rozmówcy Ryszarda Gromadzkiego chłodna kalkulacja polityczna w przypadku Zjednoczonej Prawicy bywa przesłaniana przez różnego rodzaju ambicje, konflikty personalne i frakcyjne. - Uważam, że głosowanie nad Funduszem Odbudowy, do którego może dojść jeszcze w kwietniu, da odpowiedź, czy koalicja trwa, czy jest już tylko fikcją - ocenił Gac.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Karol Gac (redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl)
Data emisji: 07.04.2021
Godzina emisji: 11.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Herudziński: każde z ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę walczy o swoje

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:45
- To, jakie usłyszymy informacje, zależy od tego, gdzie przyłożymy ucho. Jedne mogą mówić o końcu Zjednoczonej Prawicy, inne, że są to tylko wewnętrzne nieporozumienia, które na pewno da się obejść. Jednak różnice są znaczące. Widać, że dochodzi do rozjazdu, chociażby w kwestii Funduszu Odbudowy - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
rozwiń zwiń