X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Herudziński: każde z ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę walczy o swoje

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:45
- To, jakie usłyszymy informacje, zależy od tego, gdzie przyłożymy ucho. Jedne mogą mówić o końcu Zjednoczonej Prawicy, inne, że są to tylko wewnętrzne nieporozumienia, które na pewno da się obejść. Jednak różnice są znaczące. Widać, że dochodzi do rozjazdu, chociażby w kwestii Funduszu Odbudowy - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.

Wicepremier Jarosław Kaczyński nie wyklucza, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. - Ale żeby była jasność, nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności - mówi prezes PiS "Gazecie Polskiej".

Marek Sawicki PR24 1200 (1).jpg
Marek Sawicki: nie wierzę we wcześniejsze wybory parlamentarne

- Należy postawić sobie pytanie, czy mamy do czynienia z jakimś nowym, wcześniej nieznanym zjawiskiem, z nową sytuacją. Wydaje się, że jednak nie. Zwróciłbym się tu w kierunku emocji, które są pobudzane i w odpowiedni sposób zarządzane. Trudno dziwić się słowom prezesa Kaczyńskiego w okolicznościach, które są powszechnie znane. Wiemy, że w Zjednoczonej Prawicy mamy trzy ugrupowania, w tym niewiele znaczące, które walczą jednak o swoje - wskazał dr Tomasz Herudziński.

Posłuchaj
09:35 PR24_mp3 2021_04_07-07-47-39.mp3 Dr Tomasz Herudziński o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ("Temat dnia/Gość PR24")

Dodał również, że pomiędzy partiami koalicyjnymi dochodzi do pewnych tarć, a Jarosław Kaczyński w sposób odpowiedzialny zarządza tym konfliktem i zwraca uwagę, że mogą mieć miejsce różne okoliczności.

- Czy o tym nie wiedzieliśmy? Oczywiście, że opinia publiczna była co do tego poinformowana. W zależności od tego, gdzie przyłożymy ucho, takie usłyszymy konkretne informacje. Według nich albo będziemy słyszeli o końcu Zjednoczonej Prawicy, albo że są to tylko wewnętrzne nieporozumienia, które na pewno da się obejść. Jednak różnice te są znaczące. Widać, że dochodzi do rozjazdu, chociażby w kwestii Funduszu Odbudowy - zauważył dr Herudziński.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadziła: Eliza Olczyk
Gość: dr Tomasz Herudziński (socjolog z SGGW)
Data emisji: 07.04.2021
Godzina emisji: 07.48

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Rozmowy prezesa PiS z Pawłem Kukizem. Bartłomiej Biskup: na stole mogą leżeć różne scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:50
- Dokooptowanie do obozu rządzącego kukizowców będzie rozwiązaniem doraźnym, obliczonym na tę kadencję - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń