X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ci, którzy wyjdą z epidemii najsprawniej, wzmocnią swoją pozycję". Dr Żukowski o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:45
- Musimy sami uświadomić sobie naszą pozycję, a nie popadać w poczucie lęku, wstydu czy poczucia, że nic nie możemy, że nie możemy być podmiotowi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski), mówiąc o szansach wzrostu pozycji Polski w Unii Europejskiej.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Wtorkowa "Gazeta Polska Codziennie" zapowiada wywiad z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, pod tytułem "Musimy przebić się do ligi najsilniejszych" w najbliższym wydaniu tygodnika "GP".

budowa tras szybkiego ruchu
Deloitte: Krajowy Plan Odbudowy to szansa na dołączenie Polski do czołówki inwestujących krajów UE

Prezes PiS w wywiadzie stwierdził ponadto, że Nowy Ład jest propozycją Prawa i Sprawiedliwości, która została ostatecznie opracowana w otoczeniu premiera Morawieckiego.

Jak podkreślał dr Tomasz Żukowski, Polsce jest niewątpliwie potrzebny impuls dalszego wzrostu gospodarczego, który pozwoli realizować efektywną politykę gospodarczą. - Jeśli sięgniemy do oficjalnych statystyk unijnych, to okazuje się, że polskie finanse mają się znacznie lepiej niż w zdecydowanej większości państw Wspólnoty. Bezrobocie jest najniższe w Europie. Jeżeli chodzi o wymiar gospodarczy walki z pandemią, dajemy sobie radę lepiej niż wiele innych państw. Niemieckie media wskazują na Polskę, która wraz z innymi państwami grupy V4, Czechami, Słowacją i Węgrami staje się bardzo ważnym partnerem dla całej Europy i tego kraju. Jesteśmy w tej chwili poważniejszym partnerem handlowym dla Niemiec jako V4 niż Francja czy  Rosja - przypominał.

- Musimy sami uświadomić sobie naszą pozycję, a nie popadać w poczucie lęku, wstydu czy poczucia, że nic nie możemy i nie możemy być podmiotowi. Ci, którzy wyjdą z epidemii najskuteczniej, będą najsprawniejsi, mają szansę, żeby swoją pozycję umocnić się jeszcze bardziej, tym powinniśmy się przede wszystkim zająć - komentował politolog.

Posłuchaj
22:25 PR24_mp3 2021_04_06-13-34-58.mp3 Dr Tomasz Żukowski o znaczeniu Polski wśród krajów Unii Europejskiej (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

Gość audycji odniósł się również do niedawnego spotkania Orban-Morawiecki-Salvini. - Do tej pory w UE mieliśmy sytuację, że różnice w poglądach były zacierane, dwie główne frakcje dogadywały się i dzieliły wszystkim, w znacznym stopniu się wspierając. W tej chwili to może się zmienić, centroprawica przesuwa się ewidentnie na lewo. Tworzy się sporo wolnego miejsca, zarówno w wymiarze kulturowo-obyczajowym, ale też w wymiarze wizji całej Europy, która wyjściowo była wspólnotą państw podkreślających swoją własną podmiotowość i suwerenność, teraz zaś zmierza w kierunku państwa federalnego. Sporo krajów jest przeciwko takiemu pomysłowi - komentował politolog, odnosząc się do możliwości powołania nowej frakcji w Parlamencie Europejskim.

Czytaj także:

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który każde państwo członkowskie musi przygotować i przedstawić KE.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Tomasz Żukowski

Data emisji: 06.04.2020

Godzina emisji: 13.35

PR24/ka


Czytaj także

"Ono będzie dla rządu kluczowe". Hubert Biskupski o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:55
- Trudno sobie wyobrazić Solidarną Polskę, która zagłosuje przeciwko ratyfikacji dokumentu, a później przeciwko rządowi Mateusza Morawieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krysiak: pieniądze z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone dla wszystkich Polaków, a nie wyłącznie dla wyborców PiS

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:30
- To, co robi opozycja, to działanie przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zjednoczoną Prawicę nadal więcej łączy, niż dzieli". Agaton Koziński o sytuacji w obozie rządzącym

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:05
- Sytuacja, w której wszyscy walczymy z kryzysem pandemicznym, a w świecie wielkiej polityki dochodzi do istotnych przewartościowań i problemów z jednością, to nie jest dobry prognostyk - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. W dyskusji wzięli udział również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") oraz Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Drzonek o Funduszu Odbudowy: istnieje niebezpieczeństwo przesunięcia decyzyjności na poziom ponadnarodowy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:45
- Trzeba mieć na uwadze, że jeśli ktoś nam coś daje, to może chcieć czegoś w zamian. W Funduszu Odbudowy z jednej strony mamy środki finansowe, które każdemu państwu będą potrzebne. Z drugiej jest niebezpieczeństwo przesunięcia sprawczości, decyzyjności w Unii Europejskiej na poziom ponadnarodowy - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń