X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najnowsze wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:00
- Zlekceważono wyniki z 2013 r. potwierdzające ślady materiałów wybuchowych we wraku tupolewa. Trzeba wszystko poukładać na nowo, jesteśmy niemal w punkcie wyjścia, teraz przed nami kolejne etapy pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
Marcin Wikło
Marcin Wikło Foto: PR24

Tygodnik "Sieci" donosi, że rzymskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów wykryło ślady materiałów wybuchowych na próbkach z wraku tupolewa.

Posłuchaj
14:09 PR24_mp3 2021_04_06-10-45-02.mp3 "Nowe wyniki są jednoznaczne". Wikło o śladach materiałów wybuchowych na wraku tupolewa (Temat Dnia/Gość PR24)

- To już trzecie laboratoryjne potwierdzenie śladów trotylu na wraku prezydenckiego samolotu. Ostatnie wyniki są jednoznaczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło z "Sieci".

en macierewicz 1200.jpg
Macierewicz: sprawa stenogramów rozmów z Tu-154M to prowokacja

"Badania włoskie potwierdzają badania brytyjskie"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że badania włoskiego laboratorium przeprowadzono w kierunku dwudziestu substancji i potwierdzono ślady materiałów wybuchowych. - Przebadano również glebę z miejsca katastrofy w Smoleńsku, tam nic nie było - powiedział.

Wikło podkreślał, że stężenie śladów materiałów wybuchowych na elementach tupolewa nie pozostawia wątpliwości. - Badania laboratorium we Włoszech potwierdzają wcześniejsze badania brytyjskie - mówił.

Czytaj także:

- Dopiero od 2015 roku rządzi ekipa, której zależy na wyjaśnieniu sprawy. Szokujące jest, że po wielu latach docierają do nas takie informacje jak te w magazynie Anity Gargas o tym, jak Donald Tusk oddał to śledztwo Rosjanom - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Marcin Wikło ("Sieci")
Data emisji: 06.04.2021
Godzina: 10.45

ks

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Raport czeka już tylko na podpis". Prezes PiS o wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 21:59
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział na wirtualnym spotkaniu Klubów Gazety Polskiej, że raport komisji Antoniego Macierewicza "czeka już tylko na podpis". Wicepremier i lider Zjednoczonej Prawicy mówił o tym w kontekście zbliżającej się 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 10:19
Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił we wtorek, że według jego wiedzy zbliżające się obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Dodał też, że bardzo by chciał, aby wszystkie okoliczności tej tragedii zostały wyjaśnione.
rozwiń zwiń