X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co daje nowa ewangelizacja? Ks. Gruszka: przede wszystkim nowe sposoby głoszenia Słowa Bożego

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 21:30
O doświadczeniu nowej ewangelizacji i jej roli w życiu w Polskim Radiu 24 mówili ks. Piotr Gruszka i ks. Mateusz Włosek z Fundacji Pomocy Młodym - Przystanek Jezus.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Calamity Jane/shutterstock

-  Dla mnie udział w dziele nowej ewangelizacji - Przystanku Jezus, jak i sama osoba ks. Artura Godnarskiego i bycie we wspólnocie w Gubinie (dla mnie jest to drugi dom) to jest z jednej strony zaproszenie do tego, by głosić Ewangelię wszelkimi możliwymi sposobami, szukać nowych dróg. To jest wychodzenie do młodzieży, głównie przez rekolekcje, ale także, co jest szalenie dla mnie istotne, przez budowanie relacji z nimi - podkreślił ks. Piotr Gruszka. 

Ks. Bogdan Bartołd 1200.jpg
Ks. Bogdan Bartołd: wielkanocne "Alleluja!" może być dla nas nadzieją

Z kolei jak zaznacza ks. Mateusz Włosek, doświadczenie nowej ewangelizacji umacnia w wierze. - Doświadczenie nowej ewangelizacji i tej posługi w różnych miejscach buduje moją wiarę. Jako ksiądz potrzebuję też jej doświadczenia, tego co ją buduje. Różne trudności, kryzysy w Kościele uderzają we mnie też osobiście i to doświadczenie tej nowej ewangelizacji pokazuje Kościół żywy, który wychodzi naprzeciw. Mam takie odczucie: 'Panie Boże, Ty jesteś i działasz w swoim Kościele, w czasie tych różnych wydarzeń i posług widzę, że naprawdę człowiek, który jest pogubiony, nagle spotyka Jezusa i oddaje Mu swoje życie i mówi, że jest szczęśliwszy - dodał.


Posłuchaj
14:15 PR24_mp3 2021_04_05-20-25-36.mp3 Duchowni o znaczeniu nowej ewangelizacji ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu. 

*** 

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Małgorzata Wosiek

Goście: ks. Piotr Gruszka, ks. Mateusz Włosek (Fundacja Pomocy Młodym - Przystanek Jezus)

Data emisji: 05.04.2021

Godzina emisji: 20.25.

kmp

Czytaj także

"Chrystus przychodzi i to się nie zmienia". Ks. Kurp o Wielkanocy w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 14:20
- Okoliczności świąt w tym roku są inne niż zwykle ze względu na pandemię koronawirusa, ale ich istota nie zmienia się - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Grzegorz Kurp, pallotyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znaczenie świąt Wielkiej Nocy. "Nasze życie jest nieudane najczęściej przez brak pokory"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 21:05
- Mąż udaje, że kocha żonę a ją zdradza i odwrotnie. Nasze życie jest nieudane najczęściej przez brak pokory. Mowa tu o życiu codziennym i duchowym. Dlatego kapłan całemu Kościołowi przypomina, że bez pokory i uniżenia jakiego dokonał Chrystus, nie ma miłości i odkupienia - powiedział ks. prof. Ignacy Kosmana.
rozwiń zwiń