X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Roman Rogowiecki: Krzysztof Krawczyk był jednym z niewielu, którzy potrafili przekazywać emocje

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 18:46
- Życie Krzysztofa Krawczyka było niezwykle skomplikowane, wiele przeżył. Gdy o tym śpiewał, był w tym wiarygodny - powiedział dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki. - Nie ma historii polskiej muzyki bez wspaniałych przebojów i postaci Krzysztofa - dodał Marcin Kusy, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Krzysztof Krawczyk podczas plenerowego koncertu inaugurującego łódzkie Senioralia
Krzysztof Krawczyk podczas plenerowego koncertu inaugurującego łódzkie SenioraliaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

W wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej znanych głosów polskiej sceny muzycznej. Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki przekazał na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala.

forum-krzysztof krawczyk 1200.jpg
Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Legendarny wokalista, gitarzysta i kompozytor miał 74 lata

- Życie Krzysztofa Krawczyka było niezwykle skomplikowane, wiele przeżył. Gdy o tym śpiewał, był w tym wiarygodny. Był jednym z niewielu, którzy potrafili przekazywać emocje, a na tym polega rola muzyki - zaznaczył Roman Rogowiecki.

Zwrócił uwagę, że w swojej karierze muzycznej Krzysztof Krawczyk odnosił fenomenalne sukcesy i przez wiele lat był numerem jeden na polskiej scenie muzycznej.

- Może być przykładem tego, jak można rozwijać karierę i być dostępnym dla różnych generacji - dodał dziennikarz.

Posłuchaj
23:29 PR24_mp3 2021_04_05-18-06-46.mp3 Roman Rogowiecki i Marcin Kusy o życiu i twórczości Krzysztofa Krawczyka ("Temat dnia/Gość PR24")

Marcin Kusy podkreślił, że śmierć Krzysztofa Krawczyka to ogromna strata. - Ciężko zebrać myśli, gdy przychodzi żegnać nam postać tak bardzo mocno osadzoną na polskiej scenie muzycznej, z bagażem ponad 50-letniej kariery i statusem artysty kultowego. Nie ma historii polskiej muzyki bez wspaniałych przebojów i postaci Krzysztofa Krawczyka – stwierdził.

Zwrócił uwagę, że siłą artysty był jego zmysł do interpretacji muzyki. - Tak mocno zaznaczał swoją indywidualność, że za każdym razem jego piosenki były jakieś. Można o nim powiedzieć wszystko, tylko nie to, że był bezbarwny - zaznaczył Kusy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Roman Rogowiecki, dziennikarz muzyczny, Marcin Kusy, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 18.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Marian Lichtman: Trubadurzy mieli być łódzkimi Beatlesami

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 14:46
- Zacząłem od krzeseł i pokrywek, ale najpierw próbowałem na gitarze – tak Marian Lichtman, współzałożyciel Trubadurów, wspomina swoje muzyczne początki.
rozwiń zwiń