X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O. Michał Legan: bez zmartwychwstania Jezusa nie tylko wiara, ale również życie byłoby bezsensowne

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 11:33
- Św. Paweł mówił, że próżna byłaby nasza wiara. Jestem pewien, że bez zmartwychwstania również nasze życie nie miałoby sensu, bo jeśli często wypełnione gigantycznym trudem, miałoby zakończyć się w grobie, to byłoby głęboko bezsensowne - powiedział paulin o. Michał Legan, rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Romolo Tavani/shutterstock.com

Przeżywamy Święta Wielkanocne. Przy tej okazji warto postawić sobie pytanie, jakie przesłanie niesie ze sobą ten okres. O. Michał Legan wskazał, że odpowiedź znajduje się w Ewangelii z Wigilii Paschalnej.

abp jedraszewski forum 1200 .jpg
"Życie chrześcijan nie kończy się pustką". Przesłanie abpa Jędraszewskiego na Wielkanoc

- Czytamy w niej o kobietach, które w ciemności idą do grobu Jezusa, co jest wyraźną metaforą życia. Ten grób jest przywalony kamieniem, który jest dla nich stanowczo za ciężki. Jest to odniesienie do tego, co dzieje się w 2021 roku, gdy dźwigamy swój kamień, trudy codzienności, choroby, ubóstwo, depresję czy problemy rodzinne. Może się to wydawać nie do udźwignięcia - zaznaczył duchowny.

Dodał jednak, że Ewangelia mówi, że gdy kobiety szły, nastał świt i kamień, który miał je pokonać, okazał się czymś niewielkim w porównaniu do informacji o zmartwychwstaniu Jezusa.

Posłuchaj
26:00 PR24_mp3 2021_04_04-10-30-56.mp3 O. Michał Legan o przeżywaniu Świąt Wielkanocnych ("Temat dnia/Gość PR24")

- Święta Wielkanocne niosą bardzo szczególną nadzieję, bo spełnioną. Ukazują, że Bóg jest dobry i zatroszczył się o nas bardziej, niż my sami się o siebie troszczymy. Tak bardzo nas ukochał, że oddał swego syna, żebyśmy mieli życie wieczne - podkreślił o. Legan.

"Wszystko byłoby bez sensu". Tak na pytanie o to, co by było, jeśli nie doszłoby do zmartwychwstania Jezusa, odpowiedział rozmówca Wiesława Molaka.

- Św. Paweł mówił, że próżna byłaby wtedy nasza wiara. Jestem pewien, że bez zmartwychwstania również nasze życie nie miałoby sensu, bo jeśli często wypełnione gigantycznym trudem, miałoby zakończyć się w grobie, to byłoby głęboko bezsensowne - stwierdził o. Michał Legan.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" 
Prowadzący: Wiesław Molak
Gość: paulin o. Michał Legan, paulin, rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze
Data emisji: 04.04.2021
Godzina emisji: 10.30

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Bp Markowski: okres wielkanocny uświadamia, jak bezgranicznie wiele Bóg zrobił dla człowieka

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 10:05
- Wielki Tydzień pokazuje bezmiar miłości Boga do każdego z nas. Miłość ta poświęca się w sposób niepojęty. Tak ofiarowana do czegoś nas zobowiązuje - powiedział bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski.
rozwiń zwiń