X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bp Markowski: okres wielkanocny uświadamia, jak bezgranicznie wiele Bóg zrobił dla człowieka

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 10:05
- Wielki Tydzień pokazuje bezmiar miłości Boga do każdego z nas. Miłość ta poświęca się w sposób niepojęty. Tak ofiarowana do czegoś nas zobowiązuje - powiedział bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski.
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
Zmartwychwstanie Jezusa ChrystusaFoto: urszulanki.pl

Ze świętem Zmartwychwstania Pańskiego nierozerwalnie złączona jest męka i śmierć Jezusa, która miała miejsce w Jerozolimie. Do dziś, będąc w tym mieście, można przemierzać Drogę Krzyżową, jaką prawdopodobnie przebył Jezus niosąc krzyż na Golgotę. Bp Rafał Markowski przyznał, że wizyty w Ziemi Świętej mają szczególne znaczenie, gdy człowiek staje w miejscach związanych z wydarzeniami, które przypominane są przy okazji Wielkiego Piątku.

shutterstock_chrystus zmartwychwstanie 1200.jpg
Znaczenie świąt Wielkiej Nocy. "Nasze życie jest nieudane najczęściej przez brak pokory"

- Przeżywa się wtedy zwykle liturgię, która w swoim najgłębszym wyrazie nie jest tylko wspomnieniem tego, co miało miejsce ponad 2 tys. lat temu, ale przede wszystkim jest tego uobecnieniem. Droga krzyżowa przeżywana w Jerozolimie ma szczególne znaczenie dla każdego człowieka wiary, bo rzeczywiście sprawując ją, jesteśmy uczestnikami tej drogi krzyżowej, podczas której Jezus niósł krzyż na Golgotę - wskazał rozmówca Wiesława Molaka.

Posłuchaj
30:40 markowski 4.04.mp3 Bp Rafał Markowski o istocie przeżywania Wielkanocy ("Temat dnia/Gość PR24")

W Polskim Radiu 24 bp Markowski podkreślił, że czas świąt wielkanocnych uświadamia, jak bezgranicznie wiele Bóg zrobił dla człowieka.

- Pokazuje to bezmiar miłości Boga do każdego z nas. Miłość ta poświęca się w sposób niepojęty. Tak ofiarowana do czegoś nas zobowiązuje. Noc Zmartwychwstania Pańskiego powinna dokonywać głębokiej zmiany w naszych wnętrzach, pewnego przewartościowania, uświadomienia tego, ile ja daję w zamian za to, co otrzymałem - zwrócił uwagę duchowny.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" 
Prowadzący: Wiesław Molak
Gość: bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski
Data emisji: 04.04.2021
Godzina emisji: 09.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Święta w czasie pandemii. Ks. Bartołd: to okazja, by pomyśleć, co jest tak naprawdę najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 14:34
Wielka Sobota to dla chrześcijan czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Po zachodzie słońca rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, której obrzędy należą już do Niedzieli Zmartwychwstania.
rozwiń zwiń