X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rozmowy Morawiecki-Orban-Salvini. Parys: ich ugrupowania są dyskryminowane, mają prawo łączyć siły

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 15:10
- Idzie o to, żeby kraje, które są szykanowane przez tandem niemiecko-francuski, połączyły siły i mogły się bronić. Nie jest tak, że uczestnictwo w jakimś klubie zmusza wszystkie partie do jednomyślności - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej, odnosząc się do ewentualnej współpracy na szczeblu unijnym Prawa i Sprawiedliwości, Fideszu i Ligi.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

W Budapeszcie dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, premiera Węgier i lidera Fideszu Viktora Orbana oraz lidera włoskiej Ligi, byłego wicepremiera Matteo Salviniego, którzy mają rozmawiać o przyszłości prawicy w Parlamencie Europejskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
parlament europejski free shutt 1200 .jpg
"Ciekawa próba stworzenia w PE alternatywy". Prof. Jabłoński o spotkaniu Morawiecki-Orban-Salvini

"To nie Orban buduje Nord Stream 2"

Jan Parys odniósł się do zarzutów, że Orban czy Salvini to politycy prorosyjscy. - W poważnej polityce trzeba odróżnić słowa od czynów. To podstawowa rzecz. To nie pan premier Orban buduje Nord Stream 2, tylko pani kanclerz Merkel - ocenił.

- Wiem, że w tej chwili opozycja negatywnie się wypowiada o rozmowach, które premier ma toczyć w Budapeszcie (...), ale trzeba powiedzieć sobie jasno: ugrupowania, które są dyskryminowane w Parlamencie Europejskim, mają prawo łączyć swoje siły po to, żeby przeciwstawiać się zwolennikom europejskiego superpaństwa - stwierdził były minister obrony narodowej.

Posłuchaj
24:19 [PR24]PR24 (mp3) 1 kwiecień 2021 14_33_46.mp3 Jan Parys o współpracy Morawiecki-Orban-Salvini: są szykanowani przez tandem Francja-Włochy, mają prawo się bronić (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Czytaj także:

Współpraca, która "miałaby sens"

Gość PR24 podkreślił, że "kluby polityczne w Europarlamencie nie prowadzą polityki zagranicznej". - Idzie o to, żeby kraje, które są szykanowane przez tandem niemiecko-francuski, połączyły siły i mogły się bronić. Nie jest tak, że uczestnictwo w jakimś klubie zmusza wszystkie partie do jednomyślności - wskazał.

Według Jana Parysa rozszerzenie frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów mogłoby być korzystne dla prawicy w Parlamencie Europejskim. - Łatwiej się działa politycznie w większej rodzinie, więc takie połączenie miałoby sens - stwierdził. - Trzeba by tylko dobrze wypunktować, co dla wszystkich uczestników tego klubu jest wspólne, co ich łączy, a w jakim zakresie sobie zostawiają swobodę, czym się różnią, na przykład jeśli idzie o stosunki z Rosją czy Stanami Zjednoczonymi - podsumował na antenie PR24.

     Więcej w nagraniu.

     * * *

     Audycja: Temat dnia / Gość PR24

     Prowadzący: Antoni Trzmiel

     Gość: Jan Parys

     Data emisji: 1.04.2021

     Godzina emisji: 14.33

     ms, PR24, PAP

     Czytaj także

     "Chcemy ochronić swoje narody, naszą tożsamość". Dziś spotkanie Morawiecki-Orban-Salvini

     Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 06:00
     - Spróbujemy z premierem Polski Mateuszem Morawieckim oraz z szefem włoskiej Ligi Matteo Salvinim zaradzić temu, że wielu wyborców, którzy nie chcą wielokulturowości, nie ma w Europie odpowiedniej reprezentacji politycznej – powiedział premier Węgier Viktor Orban.
     rozwiń zwiń