X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa frakcja w PE? Siewiereniuk-Maciorowska: potrzebna jest przeciwwaga dla dominującej dotąd narracji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:35
- Na pewno rozmowy na forum Parlamentu Europejskiego trzeba podjąć. Od dłuższego czasu oglądamy wszelkie debaty wymierzone tak naprawdę w te kraje, które wybrały nie tak, jak by sobie tego chcieli unijni dyplomaci z tej frakcji większościowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu dziendobrybialystok.pl. Gościem Michała Rachonia był również Marian Kowalski, autor kanału Kowalski TV.
Obrady w Parlamencie Europejskim
Obrady w Parlamencie EuropejskimFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Premier Mateusz Morawiecki udaje się z wizytą do Budapesztu, gdzie spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem i liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim. Według szefa polskiego rządu rozmowa ma dotyczyć m.in. funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, w tym sprawy interesów Polski, Węgier i Włoch.

Marek Formela 1200 PR24.JPG
Polska wygrała z KE przed TSUE. Formela: rząd podjął poważny wysiłek, by znaleźć dobre rozwiązanie

- Myślę, że już najwyższa pora, by poszukać innego miejsca, czy innych, nowych sił politycznych, które mogą stanowić równowagę dla tego głosu, który często jest pozbawiony sensu. Rezolucje, które były przyjmowane przeciwko Polsce, nie nawiązują do faktów, tylko do wyobrażeń i do tego, co mówi niestety nasza polska opozycja, ale też wielu obcych polityków, którzy są wprowadzani w błąd. To jest potrzebne, żeby rozmawiać i szukać tej przeciwwagi - podkreśliła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. 

Jak ocenił Marian Kowalski, takie spotkanie jest bardzo dobrą inicjatywą. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przewaga ilościowa eurodeputowanych podporządkowanych pani Merkel i socjaldemokratycznych jest dominująca, niemniej jednak jest to krok w dobrą stronę, ponieważ, na przykład w Hiszpanii działa partia bardzo konserwatywna, z którą w przyszłości można nawiązać współpracę, są też głosy od niektórych deputowanych z Rumunii. W Europarlamencie może pojawić się naprawdę silna frakcja takich partii, które reprezentują interesy własne, narodowe - zaznaczył Kowalski.


Posłuchaj
16:29 siewiereniuk/kowalski01.04.mp3 Goście Michała Rachonia o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem i liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim ("Temat dnia/Gość PR24") 

- To może sprawić, że w perspektywie iluś lat Europarlament przestanie być miejscem, gdzie podejmuje się tylko jakieś rezolucje, którymi Komisja Europejska się nie przejmuje. W aspekcie międzynarodowym współpraca Węgier, Polski i Włoch to jest powrót do słusznej idei z początku lat 90. To właśnie po rozpadzie bloku wschodniego, już wówczas, z udziałem Włoch, Polski i paru innych państw Europy Środkowej, miało powstać takie porozumienie - przypomniał gość audycji.              


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (dziendobrybialystok.pl), Marian Kowalski (autor kanału Kowalski TV)

Data emisji: 01.04.2021

Godzina emisji: 10.33

kmp

Czytaj także

"Większość państw sprzeciwia się prymatowi prawa UE nad państwowym". Prof. Jabłoński o orzeczeniu TSUE

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 11:29
- Mamy tendencję, którą można nazywać dążeniem do większej federalizacji Unii Europejskiej, gdzie prawo europejskie ma być tym prawem nadrzędnym. Wiemy, że większość państw temu się sprzeciwia - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wysyp głupoty, niestety także w wykonaniu byłych polskich urzędników". Liziniewicz o debacie PE ws. LGBTIQ

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 11:00
- Przyzwyczailiśmy się już do tego, ponieważ była to kolejna z rzędu debata, że społeczeństwo polskie wybrało nie tego, kogo chciałaby Unia Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń