X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik: zapowiedź szczepień "na każdym rogu ulicy" to dobry kierunek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:55
- Zamiast czekać na czwartą czy piątą falę, trzeba dokonać fali szczepień, co rząd teraz zapowiada. Dobrym pomysłem jest to, że będą się odbywały nawet w zakładach pracy czy aptekach. Trwa wyścig z pandemią. Lockdown musi być po coś, w czasie jego trwania należy dokonać powszechnych szczepień - powiedział politolog prof. Kazimierz Kik.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przypomniał, że rząd obiecał na początku roku, iż wykonanych zostanie 6 milionów szczepień do końca I kwartału. - Właśnie dzisiaj, tuż przed końcem I kwartału, to sześciomilionowe szczepienie wykonano - poinformował premier. - Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się w Polsce zaszczepić - dodał szef rządu.

1200_szczepienie_shutterstock.png
"To krok odważny i rewolucyjny". Dr Sutkowski o zmianach w zasadach szczepień

- Liczę na to, że rząd zrealizuje zapowiedź szczepień "na każdym rogu ulicy". To dobry kierunek myślenia. Zamiast czekać na czwartą czy piątą falę, trzeba dokonać fali szczepień, co rząd teraz zapowiada. Dobrym pomysłem jest to, że będą się odbywały nawet w zakładach pracy czy aptekach. Trwa wyścig z pandemią. Lockdown musi być po coś, w czasie jego trwania należy dokonać powszechnych szczepień - wskazał prof. Kazimierz Kik.


Posłuchaj
08:06 PR24_mp3 2021_03_31-07-49-51.mp3 Prof. Kazimierz Kik o zapowiedzi przyspieszenia szczepień przeciwko koronawirusowi ("Temat dnia/Gość PR24")

Politolog chciałby wierzyć, że dzięki masowym szczepieniom będziemy bliżej zakończenia czasu pandemii, jednak zwrócił uwagę na doświadczenia, jakie mieliśmy w ostatnich miesiącach, również z kwestią dostaw szczepionek.

- Były również wystąpienia, podczas których mówiono o tym, jaką to mamy przewagę, że pandemii już nie ma. Jest pewna granica społecznej wiarygodności. Trzeba bardzo uważać na słowa i dążyć do tego, by towarzyszyły im czyny. Kierunek myślenia, jaki przedstawił premier, jest logiczny - ocenił.  

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadziła: Eliza Olczyk
Gość: prof. Kazimierz Kik (politolog)
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 07.49

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Trzecia fala pandemii. Prof. Zajkowska: nawet ozdrowieńcy nie są bezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:30
- Ci, którzy chorowali bezobjawowo generują mniej przeciwciał, które szybciej się wytracają. Powtórnych zachorowań nie obserwuje się do trzech miesięcy - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 wirusolog prof. Joanna Zajkowska. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych zakażeniach koronawirusem. Od wczoraj zmarły 443 zakażone osoby, a wyzdrowiało 24 367 osób. Od soboty zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. 
rozwiń zwiń