X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Represje Polaków na Białorusi. Ekspert: to jak dotąd najbardziej agresywny autorytaryzm w wydaniu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:46
 - Z takim autorytaryzmem na Białorusi jak teraz nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Autorytaryzm, podobnie jak inne ustroje, ma różne odcienie. Teraz mamy, jak dotąd, jego najbardziej agresywną odmianę - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Review News

Andżelikę Borys i troje innych liderów Związku Polaków na Białorusi przewieziono do stołecznego aresztu "Waładarka". Polscy aktywiści zostali zatrzymani w związku z zarzutami białoruskiej Prokuratury Generalnej dotyczącymi obchodów upamiętniających polskie podziemie niepodległościowe, w tym Żołnierzy Wyklętych.

Andrzej Talaga 1200.jpg
Talaga: wspólnota międzynarodowa straciła zdolność naciskania na Aleksandra Łukaszenkę

- To nie jest pierwszy atak na struktury mniejszości polskiej, czyli organizację. Na szczęście władze białoruskie nie prowadzą jeszcze takiej polityki czystek etnicznych przeciwko wszystkim Polakom na Białorusi - powiedział Kamil Kłysiński.

Jak podkreślił gość audycji, reżim próbuje przetrwać, więc atakuje też organizacje polskie na Białorusi, które są od niego niezależne. - Chce je w pełni wziąć pod kontrolę i przy okazji dokończyć proces, który właściwie prowadzony jest od lat, czyli znacząco zredukować polskie szkolnictwo na Białorusi, aby było naprawdę marginalne i żeby jak najmniej osób uczyło się polskiego poza kontrolą władz białoruskich - dodał.


Posłuchaj
25:33 PR24_mp3 2021_03_30-14-33-07.mp3 Kamil Kłysiński o sytuacji Polaków na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")

- Na szczęście dla Polaków i innych osób niezgadzających się z Łukaszenką on jeszcze nie doszedł do poziomu Stalina. Nie jest sekretem, że władze białoruskie stosują aplikację, która rozpoznaje twarze, przy pomocy technik audiowizualnych mogą identyfikować tych ludzi. To było stosowane podczas demonstracji. Tak samo teraz, kiedy wchodzi do danego biura, szkoły społecznej czy do siedziby Związku Polaków specjalna grupa operacyjna prokuratury i komitetu śledczego, tam też pozyskują w ten sam sposób informacje, które będą wykorzystywane do sformułowania aktów oskarżeń - podsumował ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel 

Gość: Kamil Kłysiński (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 30.03.2021

Godzina emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Szykany wobec Polaków na Białorusi. Prof. Jabłoński: to próba usprawiedliwienia reżimu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 10:20
- Sytuacja Polaków na Białorusi rozwija się w bardzo niebezpiecznym kierunku. Jest to bowiem próba jeszcze większego zadrażnienia relacji polsko-białoruskich - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zemsta reżimu". Wojciech Konończuk o aresztowaniu polskich aktywistów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 14:45
- Reżim Łukaszenki od dłuższego czasu bardzo konsekwentnie próbuje wskazywać wroga zewnętrznego, mówiąc, że trwające na Białorusi antyreżimowe protesty to inspiracja zewnętrzna, przede wszystkim polska - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich).
rozwiń zwiń