X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ono będzie dla rządu kluczowe". Hubert Biskupski o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:55
- Trudno sobie wyobrazić Solidarną Polskę, która zagłosuje przeciwko ratyfikacji dokumentu, a później przeciwko rządowi Mateusza Morawieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

O braku poparcia dla ratyfikacji Funduszu Odbudowy coraz częściej mówią nie tylko politycy Solidarnej Polski, ale także przedstawiciele opozycji. Ci ostatni chcą, aby Prawo i Sprawiedliwość uzgodniło z nimi, na co konkretnie będą wydatkowane środki z funduszu. W przeciwnym wypadku opozycja nie opowie się za ratyfikacją. 

fogiel 663.jpg
"Dyscypliny klubowej prawdopodobnie nie będzie". Fogiel o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Hubert Biskupski komentował dyskusje o możliwym poparciu dla Krajowego Planu Odbudowy. - To trudna sytuacja dla opozycji, ale jeszcze trudniejsza dla rządu. Rząd zdecydował się na podjęcie decyzji o ratyfikacji tej umowy i dochodzi do absurdalnej sytuacji, gdy decyzja w sprawie wielomiliardowych funduszy leży w rękach opozycji, a nie rządu, który ma większość parlamentarną - zauważył.

- Kompozycja obozu władzy, która ma miejsce od kilkunastu miesięcy, wpływa bardzo istotnie na to, że głosowanie, które jest kluczowe, rząd może przegrać. (…) Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację, że opozycja nie wykluczy poparcia tego dokumentu, jeśli zostaną zagwarantowane środki na rozwój samorządów, i to nie tylko tych, w których władzę sprawuje Prawo i Sprawiedliwość. Do takich rozmów nie doszło, nie było żadnych istotnych deklaracji ze strony rządu, spełniających postawione przez opozycję warunki - mówił gość audycji.

Posłuchaj
24:10 PR24_mp3 2021_03_30-11-34-01.mp3 Hubert Urbański o głosowaniu ws. Krajowego Planu Odbudowy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Jak przewidywał publicysta, jeżeli dojdzie do głosowania i rząd Mateusza Morawieckiego przegra, zostanie zgłoszony wniosek o wotum zaufania dla premiera. - Ten scenariusz już kilkakrotnie przechodziliśmy. Trudno sobie wyobrazić Solidarną Polskę, która zagłosuje przeciwko ratyfikacji dokumentu, a później przeciwko rządowi Morawieckiego. (…) Raczej nie będzie uczestniczyć w głosowaniu, z jednej strony zachowa twarz wobec swojego elektoratu, jednocześnie nie zrywając więzi w koalicji - podkreślał Hubert Biskupski.  

Czytaj także:

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który każde państwo członkowskie musi przygotować i przedstawić KE.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Hubert Biskupski ("Super Express")

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 11.33

PR24/ka


Czytaj także

"Niezrozumiałe i wręcz szkodliwe". Suski o głosowaniu przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:19
- Mamy nadzieję, że nasi koalicjanci mają świadomość, że sytuacja jest bardzo poważna, a środki, które mogą być wykorzystane w ramach Nowego Ładu i to wszystko, co może dać szansę na Krajowy Plan Odbudowy, jest niezmiernie ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Odbudowy. Saryusz-Wolski: UE porusza się na krawędzi prawa

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:22
- Unia w tej dziedzinie porusza się na krawędzi prawa niektórych państw członkowskich i prawa własnego, które mówi, że UE może się finansować wyłącznie z tzw. zasobów własnych, a to byłby pożyczkowy kapitał - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, na temat Funduszu Odbudowy UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bejda: nie poprzemy ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jeśli rząd nie będzie chciał z nami rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:40
- Jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie ma chęci, żeby usiąść z opozycją do stołu, to zagłosujemy przeciw Funduszowi Odbudowy. Nie chcemy, żeby były to pieniądze wydawane na kampanię wyborczą PiS. Środki te oczywiście są Polsce potrzebne, ale chodzi o to, żeby usiąść razem i spróbować się dogadać - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.
rozwiń zwiń