X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gmyz: czołowi politycy PO, tzw. młode wilczki, byli w kontakcie z twórcą Soku z Buraka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 10:25
- Mariusz Kozak-Zagozda to płatny hejter będący na usługach kilku partii politycznych. Wiemy, że usiłował pozyskać również Lewicę. Wydaje się, ze zarówno PO, Nowoczesna, jak i PSL utrzymywały Sok z Buraka dużymi kwotami pieniędzy - powiedział dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Portal tvp.info poinformował w weekend, że administrator strony Sok z Buraka Mariusz Kozak-Zagozda regularnie prosił o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go mu udzielał. Administrator strony miał także brać udział w prowadzeniu kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Pojawiły się pomysły powstania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać związki polityków z tym profilem.

Jacek Liziniewicz 1200 free.jpg
Komisja śledcza ds. Soku z Buraka? Liziniewicz: poznalibyśmy związki polityków z organizowaniem hejtu

- Co prawda pan Kozak-Zagozda, będąc zatrudnionym w warszawskim ratuszu, oficjalnie miał zajmować się promocją stron internetowych ratusza. Tylko kiedy on to robił? Sam skarżył się Romanowi Giertychowi, że praca nad Sokiem z Buraka zajmowałam 14 godzin dziennie, a przecież doba ma 24 godziny i kiedyś trzeba spać - zauważył Cezary Gmyz.

Posłuchaj
15:23 PR24_mp3 2021_03_30-09-42-24.mp3 Cezary Gmyz o sprawie Soku z Buraka ("Temat dnia/Gość PR24")

W opinii dziennikarza pieniądze wypłacane Mariuszowi Kozakowi-Zagoździe "były lipne" i w rzeczywistości przeznaczano je na zorganizowany, płatny hejt.

- Jeśli w trakcie kampanii wyborczej Platforma Obywatelska płaciła mu inne pieniądze niż z konta funduszu wyborczego, to można rozważyć nielegalne finansowanie kampanii wyborczej - wskazał Gmyz.

Podkreślił, że Sok z Buraka był zorganizowanym hejtem. - W tworzenie tej strony był zaangażowany nie tylko Roman Giertych. Czołowi politycy PO, tzw. młode wilczki, także byli w kontakcie z panem Kozakiem-Zagozdą - zaznaczył rozmówca Michała Rachonia.

- Ten człowiek jest płatnym hejterem będącym na usługach kilku partii politycznych. Wiemy, że usiłował pozyskać również Lewicę. Wydaje się, ze zarówno PO, Nowoczesna, jak i PSL utrzymywały Sok z Buraka dużymi kwotami pieniędzy - stwierdził Gmyz.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie)
Data emisji: 30.03.2021
Godzina emisji: 09.42

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Mamy do czynienia z ochroną własnego interesu". Samuel Pereira o reakcjach na materiał dot. Soku z Buraka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:00
- Problemem w całej sprawie jest to, że w roli komentatorów i oceniających rewelacje i informacje, które ujrzały światło dzienne, występują politycy, którzy albo współpracowali osobiście, albo ich partie współpracowały w sposób bardzo ścisły z Sokiem z Buraka - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef tvp.info.
rozwiń zwiń