X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja gospodarcza w Polsce. Ekspert: całą nadzieję opieramy na szczepionkach

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 10:32
- Całą nadzieję opieramy na szczepionkach. Nie da się ukryć, że cała nadzieja na odbicie gospodarcze w tym roku opiera się właśnie na tym. Widzimy, że w krajach które lepiej od nas radzą sobie ze szczepieniami walka z pandemią jest bardziej skuteczna - powiedział Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pa-ka5000 / Shutterstock.com

Przez Polskę przetacza się trzecia fala zakażeń koronawirusem. W związku z pogarszającą się sytuacją, rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń epidemicznych oraz utrzymaniu dotychczasowych. Zamknięte zostały m.in. sklepy meblowe i budowlane, szkoły i żłobki. Ograniczenia obowiązują także w sklepach.

marek-zuber.jpg
Zuber: nie wiem co zrobi rząd, ale ja zdecydowałbym się na twardy lockdown

Słabsze wyniki gospodarcze

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 kolejne ograniczenia w naturalny sposób spowodują spadki w wynikach gospodarczych Polski. - Każdy lockdown ma odzwierciedlenie w słabszych wynikach gospodarczych i także będzie w tym przypadku. Trzeba zaznaczyć, że większość prognostyków i ekonomistów zakładała, że restrykcje gospodarcze będą znoszone wcześniej. Jeszcze parę miesięcy temu nie spodziewaliśmy, że tak będziemy wydłużali ograniczenia. To obniża prognozy gospodarcze dla polskiej gospodarki - powiedział Jakub Sawulski.

- Oznacza to, że wzrost gospodarczy w naszym kraju będzie niższy niż 4 proc. To wciąż będzie wynik umiarkowanie dobry, ale opieramy się ciągle na nadziei, że druga połowa roku będzie przebiegała silnie gospodarczo - dodał.

Czytaj także:

Ekspert zaznaczył, że wyjściem z tej sytuacji może być szczepionka. - Całą nadzieję opieramy na szczepionkach. Nie da się ukryć, że cała nadzieja na odbicie gospodarcze w tym roku opiera się właśnie na tym. Widzimy, że w krajach które lepiej od nas radzą sobie ze szczepieniami walka z pandemią jest bardziej skuteczna. Chodzi tutaj przede wszystkim o Izrael, który wraca powoli do normalnego życia - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:03 PR24_mp3 2021_03_28-10-08-54.mp3 Jakub Sawulski o sytuacji gospodarczej w Polsce ("Gość PR24")

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Błażej Prośniewski

Gość: Jakub Sawulski (Polski Instytut Ekonomiczny)

Data emisji: 28.03.2021

Godz. emisji: 10:08

dz

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro: to może być sprzeczne z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 15:45
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uważa, że należy zawiesić ratyfikację decyzji prowadzących do uruchomienia wielomilardowego Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej po epidemii koronawirusa. Według niego, ratyfikacja może być sprzeczna z konstytucją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prosiłbym o wstrzymanie i stonowanie przy ocenach". Niedzielski odpowiada Arłukowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 18:20
- Prosiłbym o pewne wstrzymanie i stonowanie przy ocenach przez byłego ministra zdrowia, którego dorobek wystarczy sprawdzić w internecie, obecnego ministra mierzącego się z zupełnie innymi problemami - powiedział Adam Niedzielski, komentując wypowiedź Bartosza Arłukowicza, że "dziś Polska jest liderem pod względem liczby zgonów w Europie i na świecie, a także liczby zakażeń koronawirusem i jednocześnie jest na końcu listy pod względem liczby testowanych osób".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: możliwa relokacja pacjentów ze Śląska drogą lotniczą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:00
- Przygotowany plan ewentualnej relokacji pacjentów ze Śląska, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pod względem infrastruktury szpitalnej, przewiduje transport samolotami z wykorzystaniem lotniska w Pyrzowicach - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. O uruchomieniu szpitala w Pyrzowicach mówił podczas konferencji prasowej w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
rozwiń zwiń