X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Młodsze dzieci mogą łatwiej podlegać irytacji". Psycholog dziecięcy o zmianie czasu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 19:45
- Zmiana czasu wpływa nie tylko na nas, dorosłych, ale wpływa także na dzieci - mówiła w Polskim Radiu 24 psycholog dziecięcy, dr Aleksandra Piotrowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/David Tadevosian

W nocy, z 27 na 28 marca, przestawimy zegarki z godz. 2.00 na 3.00 i tym samym przejdziemy z czasu zimowego na czas letni. Zdaniem gościa PR24, tę zmianę odczują nie tylko dorośli, ale i dzieci.


mid-epa09101266 (1).jpg
Na razie bez likwidacji zmiany czasu w UE. "W tej sprawie zapanował impas"

- Najmłodsi są przyzwyczajeni do pewnego rytmu dnia, do czynności wykonywanych w określonych porach i zmiana czasu może zdezorganizować im życie. Możemy się tylko pocieszyć, że w tym przypadku, to iż dzieci nie chodzą do szkoły z powodu pandemii, może sprawę złagodzić - powiedziała psycholog.

"Starsze mogą być rozleniwione"

Jak zauważyła, z powodu zmiany czasu, dzieci młodsze mogą łatwiej podlegać irytacji. - Te starsze będą rozleniwione, one mogą potrzebować jeszcze dłużej pospać. Dorośli z kolei niepotrzebnie uważają każde odstępstwo od normy za zachowanie niegrzeczne - mówiła dr Aleksandra Piotrowska.

Zaznaczyła, że jako ekspert i psycholog, jest zdecydowanie za tym, by zaprzestać procedury zmiany czasu i pozostać przy czasie letnim. - Wobec zmian cywilizacyjnych jakie zaszły, trzymanie się tej zasady jest irracjonalne - powiedziała.


Posłuchaj
23:10 PR24_mp3 2021_03_27-19-06-25.mp3 Dr A. Piotrowska o zmianie czasu i wpływie na dzieci ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Aleksandra Piotrowska (psycholog dziecięcy)

Data emisji: 27.03.2021

Godzina: 19.06 

Czytaj także

Poseł PiS: Karta Rodziny to gwarancja harmonii i stabilności społecznej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 13:33
- Podpisana przez prezydenta "Karta rodziny" gwarantuje, że nasze społeczeństwo i państwo będą opierać się nadal o tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. To gwarancja cywilizacyjna - powiedział Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tego dokumentu odnoszą się politycy innych partii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięte żłobki i przedszkola. Jakub Majmurek: ze skutkami zdalnej edukacji będziemy walczyć latami

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 09:17
- Straty po tych dwóch latach, nie tylko rozumiane jako brak sukcesów edukacyjnych, ale także związane z brakiem socjalizacji dzieci i młodzieży czy kryzysami psychicznymi, będą bardzo duże. Będziemy z tym walczyć latami. Warto o tym pamiętać, mówiąc o skutkach pandemii - powiedział o sytuacji w szkolnictwie Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Król i Jakub Jałowiczor.
rozwiń zwiń