X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MEiN: "Bury" był, jest i będzie bohaterem polskiego państwa podziemnego

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 17:46
- Jeśli wczytać się w publikacje, jakie przygotował IPN, to jednoznacznie odpowiadają one na wątpliwości oraz insynuacje dotyczące Romualda Rajsa ps. Bury. Wielokrotnie rozmawiałem na jego temat z moim przyjacielem - pracownikiem IPN - który popełnił kilka artykułów poświęconych Rajsowi. Ma on jednoznacznie pozytywne opinie na temat tego bohatera państwa polskiego - powiedział Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski Foto: PR24/AK

Za uczestnictwo w Międzynarodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych władze Białorusi wydają polskich dyplomatów, represjonują i aresztują polskich działaczy i nauczycieli. Jedna z nauczycielek w Brześciu została zakuta w kajdanki, aresztowana, a teraz głoduje w jednym z aresztów.

rajs bury 663.JPG
Michał Ostapiuk: w świetle prawa i nauki "Bury" jest niewinny

Z relacji białoruskich mediów rządowych wynika, że zatrzymanym zarzuca się, jak to określono, "gloryfikację przestępców wojennych". W tym kontekście wymieniany jest Romuald Rajs, pseudonim "Bury".

- Był, jest i będzie bohaterem polskiego państwa podziemnego. Będzie nim po wsze czasy, mimo nagonki, która jest od lat uskuteczniana. Właściwe organy - mam na myśli IPN - wszelkie wątpliwości, które były suflowane po 1989 roku, rozwiały - wskazał Tomasz Rzymkowski.

Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2021_03_27-17-06-48.mp3 Tomasz Rzymkowski o Romualdzie Rajsie "Burym" w kontekście prześladowań Polaków na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")

Zwrócił uwagę, że jeśli wczytać się w publikacje, jakie przygotował IPN, to jednoznacznie odpowiadają one na wątpliwości oraz insynuacje dotyczące "Burego". Wiceminister nie miałby nic przeciwko, gdyby postać Romualda Rajsa pojawiła się szkolnych podręcznikach.

- Przy okazji święta Żołnierzy Wyklętych we wszystkich grafikach publikowanych w mediach społecznościowych zawsze zamieszczałem wizerunek "Burego". Wielokrotnie rozmawiałem na jego temat z moim przyjacielem - pracownikiem IPN - który popełnił kilka artykułów poświęconych Rajsowi. Ma on jednoznacznie pozytywne opinie na temat tego bohatera państwa polskiego - dodał Rzymkowski.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki
Data emisji: 27.03.2021
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Sygnał mógł pójść ze strony Kremla". Publicyści o prześladowaniach Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 12:00
- Uderzenie w Andżelikę Borys lub Andrzeja Poczobuta, czy polskie szkolnictwo na Białorusi, może de facto prowadzić do wynaradawiania, ponieważ bycie Polakiem na Białorusi robi się niebezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz z TVP. Gośćmi Michała Rachonia byli także Dawid Wildstein oraz Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".  
rozwiń zwiń