X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ataki na Kościół gorsze niż w PRL". Rozpłochowski o bilbordach strajku kobiet w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 14:59
- Lewica w postaci PZPR-u i dobudówek nigdy sobie nie pozwalała na tak nikczemne ataki przeciwko Kościołowi i katolikom. To co dzisiaj mamy, to przykład nawet większego zdziczenia w nienawiści do Boga, do Jezusa, do chrześcijan - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli także inni działacze opozycji w czasie PRL: Andrzej Michałowski i Jan Rulewski. 
Bilbord strajku kobiet w Gdańsku
Bilbord strajku kobiet w Gdańsku Foto: https://twitter.com/GrzegorczykH

W Gdańsku pojawiły się bilbordy przedstawiające krzyż przebity błyskawicą oraz hasło "W Zgodzie ze sobą, z dala od Kościoła". To inicjatywa ogólnopolskiego strajku kobiet, który nawołuje do odchodzenia od Kościoła katolickiego. Z tą inicjatywą zbiegła się deklaracja prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, iż nie zamierza ona wziąć udziału w ingresie arcybiskupa Tadeusza Wojdy.

Joanna Borowiak 663.jpg
Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

Andrzej Michałowski mówił o konieczności wprowadzenia nowych regulacji w polskim prawie. - Oni obrażają nie tylko nasze uczucia. To są symbole religijne. Krzyż jest naszym symbolem. Są symbole religijne i narodowe. Trzeba to zawrzeć w ustawodawstwie. Tymczasem obecnie jest mowa tylko o obrazie uczuć religijnych i sędziowie podczas procesów sądowych często nie biorą tego pod uwagę - powiedział gość PR24. 


Posłuchaj
22:32 PR24_mp3 2021_03_27-13-34-19.mp3 Andrzej Michałowski, Andrzej Rozpłochowski i Jan Rulewski o inicjatywie strajku kobiet (Temat dnia)

 

Jan Rulewski z kolei podkreślił, że "mamy konstytucję i wolność wyrażania różnych poglądów". - Na to się składa również wywieszanie bilbordów. To się mieści w kategoriach wolności. Mam nadzieję, że są one wywieszone zgodnie z prawem. Nie widzę tu problemu. Podkreślam, że nie wspieram strajku kobiet. Ale problem jest innego rodzaju. Chodzi o to, że te siły uruchamiają tę akcję, kiedy kościoły cierpią również ze względu na covid. W tym czasie nie ma możliwości repliki wobec tych wystąpień - skomentował. 

Andrzej Rozpłochowski zaznaczył, że "lewica w postaci PZPR-u i dobudówek nigdy sobie nie pozwalała na tak nikczemne ataki przeciwko Kościołowi i katolikom". - To co dzisiaj mamy to przykład nawet większego zdziczenia w nienawiści do Boga, do Jezusa, do chrześcijan aniżeli to było w okresie PRL-u - powiedział. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski, Jan Rulewski 

Data emisji: 27.03.2021

Godz. emisji: 13.06

bartos

Czytaj także

Prof. Paruch: w Polsce nie ma nastroju rewolucyjnego, opozycja dystansuje się od Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 10:20
- Wszelkie badania pokazują: Polacy nie są radykalni. Owszem, pandemia wywołała różne lęki i stresy, ale w kraju nie ma żadnego nastroju rewolucyjnego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
rozwiń zwiń