X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Kawęcki: mówienie o zjednoczeniu Lewicy to raczej fakt PR-owy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 14:47
- Zmiana barw politycznych przez wiceszefową Lewicy jest potwierdzeniem tego, że poziom sporów personalnych, wzajemnych oskarżeń oraz pomówień w byłym już środowisku poseł Pawłowskiej jest tak duży, że stawia pod wielkim znakiem zapytania ideowość działaczy formacji lewicowych - powiedział politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Liderzy Lewicy w towarzystwie Aleksandra Kwaśniewskiego
Liderzy Lewicy w towarzystwie Aleksandra Kwaśniewskiego Foto: twitter.com/RobertBiedron

Na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki odniósł się do przejścia wiceprzewodniczącej Lewicy Moniki Pawłowskiej do Porozumienia. Wydarzenie to wywołało wiele dyskusji i rozgrzało polską scenę polityczną.

wiosne 1200.jpg
Okręgowy koordynator Wiosny opuszcza partię. "Wielu członków zrezygnowało"

- Można postawić pytania o to, czy w sposób odpowiedzialny jesteśmy w stanie wskazać, jakie przesłanki po stronie pani Pawłowskiej zdecydowały o tym transferze, a także czy można określić motywy przyjęcia czołowej działaczki Lewicy przez Jarosława Gowina. Próba racjonalnej analizy jest prawie niemożliwa - ocenił politolog.

W rozmowie z Antonim Trzmielem przypomniał, że Monika Pawłowska była przecież uczestniczką protestów Strajku Kobiet, zwolenniczką aborcji na życzenie, wprowadzenia związków partnerskich, opodatkowania Kościoła i wycofania nauczania religii ze szkół.


Posłuchaj
22:36 PR24_mp3 2021_03_24-13-35-36.mp3 Dr Krzysztof Kawęcki o przejściu Moniki Pawłowskiej do Porozumienia ("Temat dnia/Gość PR24")

- Być może chce pomóc Zjednoczonej Prawicy wyjść z chaosu politycznego. Oczywiście mówię to z pewną ironią, ale chciałem przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku na posiedzeniu jednej z komisji sejmowych grzmiała, że Jarosław Kaczyński nie panuje nad własną opcją polityczną, Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem. Teraz może pani Pawłowska w tym pomoże - dodał.

Zmiana barw politycznych przez wiceszefową Lewicy jest zdaniem dr. Kawęckiego potwierdzeniem tego, że poziom sporów personalnych, wzajemnych oskarżeń oraz pomówień w byłym już środowisku poseł Pawłowskiej jest tak duży, że stawia pod wielkim znakiem zapytania ideowość działaczy formacji lewicowych.

- Mówienie o zjednoczeniu tej formacji to bardziej chyba fakt PR-owy. Decyzja o przyjęciu poseł w szeregi Porozumienia i zapowiedź kolejnych przejść działaczy Lewicy uderza też w wizerunek, powagę oraz wiarygodność programową partii Jarosława Gowina - stwierdził.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Krzysztof Kawęcki, politolog
Data emisji: 24.03.2021
Godzina emisji: 13.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Trochę mnie to martwi, ale taka jest polityka". Kożuszek o przejściu Pawłowskiej do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:12
- Mnie jako osobę zaangażowaną po stronie prawicy trochę to martwi, ale taka jest polityka, do takich rzeczy trzeba się po prostu przyzwyczaić. Na pewno jest to ciekawy ruch, dla wielu niespodziewany. Zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądało - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego oraz Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń