X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Drzonek: sprawa marszałka Grodzkiego może mieć wpływ na wyborców niezdecydowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:48
- Każda partia walczy o głosy wyborców, którzy twierdzą, że nie wiedzą, na kogo zagłosują. W tym gronie sytuacja związana z marszałkiem Senatu może być różnie odebrane. Będzie to zależało od tego, czyja narracja - czy prokuratury, czy marszałka - będzie bardziej wiarygodna - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu. Politycy PiS apelują, aby sam zrzekł się immunitetu. Tomasza Grodzkiego bronią natomiast jego koledzy z Koalicji Obywatelskiej.

Stanisław Karczewski 1200_.jpg
Stanisław Karczewski: Marszałek Senatu też jest senatorem, nie obowiązują tu inne procedury

Do Kancelarii Senatu wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Śledczy chcą postawić prominentnemu politykowi Koalicji Obywatelskiej cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w latach 2006, 2009 i 2012.


Posłuchaj
08:33 PR24_mp3 2021_03_24-07-47-35.mp3 Prof. Maciej Drzonek o sprawie dotyczącej immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego ("Temat dnia/Gość PR24")

W tej sytuacji może dojść do głosowania w Senacie nad pozbawieniem immunitetu marszałka Grodzkiego, który zapowiedział, że sam się go nie zrzeknie. W opinii prof. Macieja Drzonka, dla twardego elektoratu partii opozycyjnych, zwłaszcza dla PO, prezentowana przez marszałka postawa, jest tylko konsekwencją narracji, jaką przyjęło środowisko polityczne, które staje w jego obronie.

- Będzie to pozytywnie odczytane w żelaznym elektoracie PO. Wspomniana narracja głosi, że mamy do czynienia z politycznym atakiem na marszałka Senatu. Jednak każda partia walczy o głosy wyborców, którzy twierdzą, że nie wiedzą, na kogo zagłosują. W tym gronie może to być różnie odebrane. Będzie to zależało od tego, czyja narracja, czy prokuratury, czy marszałka, będzie bardziej wiarygodna - zaznaczył prof. Maciej Drzonek.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadziła: Eliza Olczyk
Gość: prof. Maciej Drzonek (politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego)
Data emisji: 24.03.2021
Godzina emisji: 07.47

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Karnkowski: marszałek Grodzki, chowając się za immunitetem, traci sporo pod względem wizerunkowym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:20
- Zakładając, że sądy nie są sprzyjające Prawu i Sprawiedliwości, Tomasz Grodzki miałby duże szanse na to, by się wybronić. Inaczej sprawa będzie ciągnęła się za nim do końca kadencji i będzie funkcjonował z piętnem osoby, wobec której były oskarżenia i w żaden sposób nie pozwolił ich wyjaśnić - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, publicysta i socjolog.
rozwiń zwiń