X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Rzymski: 2021 to jak na razie rok walki z pandemią, być może czeka nas kolejna jej fala

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 13:00
- Obecnie dobra komunikacja pomiędzy rządem a społeczeństwem jest na wagę złota - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Rzymski, biolog medyczny z UM w Poznaniu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SARATSTOCK / Shutterstock.com

Gość PR24 odniósł się do publikacji niemieckiego dziennika "Die Welt", który opisuje dramatyczną sytuację pandemiczną w krajach grupy wyszehradzkiej. Jak informuje korespondent gazety, Philipp Fritz, polski rząd zmuszony był przywrócić lockdown w obliczu szybkiego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

"Winny brytyjski wariant"

- Sytuacja, którą obserwujemy nie tylko w Polsce, jest związana z pojawieniem się brytyjskiej odmiany koronawirusa i wiemy, że jest to bardziej zakaźny wariant, który łatwo się rozprzestrzenia. Jesteśmy więc na swoistej wojnie, gdzie każdy z nas jest żołnierzem - powiedział profesor.


pusta ulica covid shutterstock_1688534839 1200.jpg
Andrusiewicz: najbliższe dwa tygodnie powinniśmy spędzić w izolacji społecznej

Dodał, że nie jest zwolennikiem rozwiązania szwedzkiego. - Pomiędzy Szwecją a Polską istnieją bowiem duże różnice w zaufaniu do instytucji publicznych, a sami Polacy są narodem spolaryzowanym i mniej zdyscyplinowanym niż Szwedzi. Musimy skupić się raczej na teraźniejszości i naszych realiach - mówił prof. Piotr Rzymski.

"Kolejna fala pandemii?"

Według "Die Welt", główną przyczyną wzrostu zakażeń w państwach Grupy Wyszehradzkiej są politycy, którzy - według dziennika - najpierw długo bagatelizowali koronawirusa, a potem napominali ludzi, by ci przestrzegali reguł. "Takie ciągłe zmiany zirytowały i rozgniewały ludzi. Rząd po prostu stracił wiarygodność" - pisze gazeta.

Zdaniem gościa PR24, kryzys związany z koronawirusem jest wyzwaniem, a na wagę złota jest dobra komunikacja pomiędzy rządem a społeczeństwem. - Bardzo źle reagujemy, gdy mamy poczucie braku kontroli nad tym, co się dzieje, często jesteśmy zaskakiwani nagłą decyzję rządzących. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że rok 2021 to cały czas rok walki z koronawirusem i może nas czekać kolejna fala pandemii - powiedział prof. Rzymski.


Posłuchaj
20:59 PR24_mp3 2021_03_23-11-34-58.mp3 Prof. P. Rzymski o rozwoju pandemii ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Piotr Rzymski (biolog medyczny z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu)

Data emisji: 23.03.2021

Godzina: 11.34

Czytaj także

Polska kupi szczepionki z Rosji i Chin? Dr Sutkowski: warto się przygotowywać

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 12:15
- Każda szczepionka, która przejdzie kwalifikacje Europejskiej Agencji Leków, powinna być stosowana na polskim rynku - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paszporty szczepionkowe. Maria Libura: dylemat między swobodą a racjami zdrowia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 15:30
- Paszporty szczepionkowe budzą wiele wątpliwości dotyczących wolności przemieszczania się, ale z drugiej strony mamy racje zdrowia publicznego. Zaraz po raz kolejny staniemy na granicy wydolności służby zdrowia - oceniła w Polskim Radiu 24 pomysły na wprowadzenie takiego rozwiązania Maria Libura, ekspert ds. zdrowia.
rozwiń zwiń