X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Salon Marcowy 2021. "Zaprezentujemy twórczość jednego z najwybitniejszych artystów"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:52
- W czasie tegorocznego Salonu Marcowego będziemy mogli prezentować twórczość jednego z najwybitniejszych artystów. Od początku tego wydarzenia artyści mogli prezentować swoje dzieła, bez żadnej cenzury. Było to duże wydarzenie na mapie kulturalnej Polski. Cieszę się, że wystawa dzieł Józefa Wilkonia uświetni te tradycje - powiedziała o tegorocznym Salonie Marcowym Lidia Rosińska, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Gościem Polskiego Radia 24 była także Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury.
Salon Marcowy 2021 w Zakopanem
Salon Marcowy 2021 w ZakopanemFoto: mat. promocyjne

Salon Marcowy 2021 i Pokaz Filmów o Sztuce w Zakopanem. W ramach tegorocznej edycji imprezy w stolicy polskich gór, można będzie zobaczyć wystawę oraz filmy prezentującą dorobek jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki Józefa Wilkonia. Z racji panującej pandemii impreza odbędzie się on-line.

shutterstock góry tatry free 1200.jpg
Lawinowa "trójka" w Tatrach. Warunki tylko dla doświadczonych turystów

Jedno wydarzenie

Beata Majcher powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że Salon Marcowy 2021 i Pokaz Filmów o Sztuce są tak naprawdę jednym wydarzeniem. - Tak naprawdę mówimy o jednym wydarzeniu i projekcie. Miejska Galeria Sztuki i Zakopiańskie Centrum Kultury w 2016 roku, po prawie trzydziestu latach nieobecności na mapie kulturalnej, reaktywowały Salon Marcowy i towarzyszący mu pokaz filmów o sztuce - powiedziała.

Lidia Rosińska podkreśliła, że tegoroczna edycja imprezy wpisuje się w jej doskonałą tradycję. - W czasie tegorocznego Salonu Marcowego będziemy mogli prezentować twórczość jednego z najwybitniejszych artystów. Od początku tego wydarzenia artyści mogli prezentować swoje dzieła, bez żadnej cenzury. Było to duże wydarzenie na mapie kulturalnej Polski. Cieszę się, że wystawa dzieł Józefa Wilkonia uświetni te tradycje - powiedziała.

- Nawiązujemy do historycznego wymiaru tej imprezy, czyli prezentacji prac niezwykłych osobowości polskiej sztuki. Były to nazwiska osób związanych z Zakopanem, ale i Polską - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:35 PR24_mp3 2021_03_21-20-06-18.mp3 Lidia Rosińska i Beata Majcher o Salonie Marcowym i Pokazie Filmów o Sztuce ("Gość PR24")

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Maja Kluczyńska

Gość: Lidia Rosińska (dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem), Beata Majcher (dyrektor ZCK)

Data emisji: 21.03.2021

Godz. emisji: 20:06

dz

Czytaj także

Kolej na Kasprowy Wierch - wyczyn Polaków

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 05:45
- To było przedsięwzięcie bardzo ryzykowne. Przecież kolejka zbudowana jest na skałach. Trzeba było je wyłupać, przygotować podłoże dla podpór, zacementować - mówił o budowie kolejki na Kasprowy Wierch Janusz Sankowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Stryjeńska. Bezkompromisowa Zocha z pędzlem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 06:00
45 lata temu zmarła Zofia Stryjeńska, malarka, grafik, ilustrator i scenograf, przedstawicielka stylu art déco, obok Tamary Łempickiej najsłynniejsza polska artystka okresu międzywojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakopane w czasach pandemii – posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 18:50
Częściowe zniesienie lockdownu dla branży turystycznej zakończyło się w pierwszy "wolny" weekend wielką spontaniczną imprezą na zakopiańskich Krupówkach. Nie pomogły wcześniejsze apele ani zapowiedzi karania tych, którzy będą łamać zasady reżimu sanitarnego: setki turystów zgromadziły się na deptaku, aby w ten sposób świętować możliwość przyjazdu w Tatry.
rozwiń zwiń