X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa nagrania z narady Tuska. Reszczyński: pokaz braku kompetencji i odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:00
- Nie o wyjaśnienie tragedii smoleńskiej chodziło Donaldowi Tuskowi, a o to, jak zachowają się Rosjanie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński związany z radiową Trójką. Gośćmi audycji byli też: Sławomir Jastrzębowski, specjalista ds. wizerunku i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" oraz z portalu wpolityce.pl.
Wrak TU-154M na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku
Wrak TU-154M na lotnisku Siewiernyj w SmoleńskuFoto: PAP/ARCH Wojciech Pacewicz

Goście PR24 ocenili reportaż Anity Gargas wyemitowany w TVP, który ujawnił fragmenty nagrania narady premiera Donalda Tuska oraz Edmunda Klicha, przedstawiciela Polski przy MAK. Zdaniem Wojciecha Reszczyńskiego, ocena może być tu jednoznacznie krytyczna. - Mamy namacalny dowód tego, co się wydarzy jeśli do władzy dojdą ludzie nieprzygotowani i podchodzący do sprawowania jej w sposób nieodpowiedzialny - mówił.

Dodał, że Donaldowi Tuskowi chodziło przede wszystkim o to, jak zachowają się Rosjanie i czy pojawi się jakiekolwiek oskarżenie. - Niezadowolenie wywołało to, że Edmund Klich poszedł do TVN i pokazał iż rząd nie jest zainteresowany tragedią. Mamy więc pokaz niekompetencji i nieodpowiedzialności, typowe dla ekipy Donalda Tuska podejście do państwa - powiedział publicysta.

"Tusk przed Trybunał Stanu"

donald tusk pap arch 1200 .jpg
Sellin o nagraniach narady u Tuska: mieliśmy katastrofę państwa polskiego

Wyraził jednocześnie nadzieję, że mimo przedawnienia się przestępstwa dyplomatycznego, do sprawy trzeba wrócić, choćby poprzez wniosek o postawienie byłego premiera Donalda Tuska przed Trybunał Stanu.

Z kolei zdaniem Sławomira Jastrzębowskiego, nie ma co ukrywać iż materiał wyemitowany w TVP, jest dla wizerunku Donalda Tuska czymś fatalnym, czymś najgorszym co mogło go spotkać. - Mamy dowód, czarno na białym, że jako szef, jako zarządzająca państwem osoba, nie sprawdził się. Przede wszystkim nie powołał sztabu kryzysowego, który byłby złożony z kompetentnych prawników, którzy powiedzieliby mu, jakie mamy możliwości manewru jeśli chodzi o prowadzenie śledztwa - mówił ekspert ds. wizerunku.

Dodał, że Edmund Klich skarżył się do szefa rządu, że został zostawiony w Rosji sam sobie, nie miał tłumacza przysięgłego, a sam Donald Tusk nie miał dla niego czasu. - Wtedy Donald Tusk powinien wydelegować stosowną osobą, by pomogła. To wszystko wygląda na to jakbyśmy nie mieli państwa, premiera, kapitulacja i intelektualny walkower - powiedział Sławomir Jastrzębowski.

"Celowe działanie Tuska"

Andrzej Rafał Potocki zauważył, że działanie Donalda Tuska w ówczesnym czasie było celowe, ponieważ jako mąż stanu, nie dorósł do roli bycia premierem. - Było dla niego wygodne zrzucić sprawę na Rosję i by to ona prowadziła śledztwo, bo jeśli na światło dzienne wyszedłby ślad rosyjski, to sprawa zrobiłaby się międzynarodowe, a po co mu to - podkreślił publicysta.

Dodał, że Donald Tusk pokazał słabość państwa i władz, a wszystkie następstwa tego widać w postaci niezakończonego śledztwa. - Także zachowanie Edmunda Klicha pokazuje, że Donald Tusk mógł działać jednak celowo, bo jak można wysłać głównego przedstawiciela państwa do Rosji niższą rangą bez pieniędzy - pytał Andrzej Rafał Potocki.


Posłuchaj
50:38 PR24_mp3 2021_03_20-14-07-34.mp3 W. Reszczyński, S. Jastrzębowski i A. R. Potocki o nagraniach Tuska z Klichem ("Temat dnia")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Wojciech Reszczyński (publicysta związany z radiową Trójką), Sławomir Jastrzębowski (specjalista ds. wizerunku) i Andrzej Rafał Potocki ( publicysta tygodnika "Sieci" oraz z portalu wpolityce.pl)

Data emisji: 20.03.2021

Godzina: 14.07

Czytaj także

Raport MAK bez polskich uwag?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 11:00
Wiele wskazuje na to, że strona rosyjska nie uwzględniła polskich uwag do raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej - uważa polski akredytowany przy MAK Edmund Klich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donald Tusk nie sprostał sytuacji". Publicyści o tajnej naradzie po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 10:00
- Wygląda na to, że Edmund Klich specjalnie został pozbawiony doradztwa, aby wybrać procedury i konwencję, które nie są zbyt korzystne dla Polski, ale odpowiadają Rosjanom - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), który z prof. Jackiem Reginią-Zacharskim (Uniwersytet Łódzki) i Miłoszem Manasterskim (Agencja Informacyjna) komentował nagrania z tajnej narady u Donalda Tuska.
rozwiń zwiń