X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nic zaskakującego". Libicki o nagraniu z tajnego spotkania u Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 16:15
- Dyskusja toczy się wokół tego, czy wybór konwencji chicagowskiej do wyjaśniania tej katastrofy był właściwy, czy też nie. Nagrano kawałek tej samej dyskusji, z tą różnicą, że mówi o tym Donald Tusk. Nie widzę w tym niczego zaskakującego - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator KO.
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

W czwartkowym wydaniu "Magazynu Śledczego Anity Gargas" została udostępniona taśma z nocnej narady u premiera Donalda Tuska, która miała miejsce trzynaście dni po katastrofie smoleńskiej. Jak przekonywała sama dziennikarka - jest to unikatowe nagranie. 

Czytaj także:
1200_Smoleńsk_PAP.png
"Jeśli chodzi o badanie katastrofy smoleńskiej, można było osiągnąć więcej". Edmund Klich o "naradzie u Tuska"

Jan Filip Libicki nie uważa, że taśma jest rzeczywiście wartościowym materiałem. - Z opisów, które czytam, wnioskuję, że nie ma tam niczego, co by było jakąś nowością - mówił gość PR24. 

- Dyskusja toczy się wokół tego, czy rzeczą właściwą był wybór konwencji chicagowskiej do wyjaśniania tej katastrofy, czy też nie - tłumaczył senator i dodał, że ten temat jest obecny w debacie publicznej od 2010 roku. - Nagrano kawałek tej samej dyskusji, z tą różnicą, że mówi o tym Donald Tusk. Nie widzę w tym niczego zaskakującego - stwierdził polityk.

Czytaj także:

  Posłuchaj
  22:04 PR24_mp3 2021_03_19-15-08-00.mp3 Jan Filip Libicki o śledztwie ws. katastrofie smoleńskiej ("Temat Dnia\Gość PR24")

  Śledztwo komisji smoleńskiej

  Czytaj także:
  tvp gargas 10 kwietnia 1200.jpg
  Narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dziennikarze TVP skierują nagranie do prokuratury

  Senator przypomniał, że "Prawo i Sprawiedliwość idąc do wyborów w 2015 roku mówiło, że jak tylko dojdzie do władzy, to natychmiast ten wrak odzyskamy". - Od roku 2015 nie dowiedzieliśmy się o katastrofie smoleńskiej nic, co by zmieniło nasze spojrzenie co do jej przebiegu, przyczyn itd. - komentował rozmówca. 

  Rozmówca podkreślił, że "nie wie, czy na początku popełniono jakieś błędy proceduralne, które uniemożliwiają odzyskanie naszej własności, jaką jest wrak Tupolewa", natomiast oczekiwałby od Prawa i Sprawiedliwości zabrania głosu w tej sprawie.

  - Jeżeli PiS idzie do wyborów i mówi "my to zrobimy", a potem okazuje się, że nie ma możliwości tego zrealizować, to powinni powiedzieć opinii publicznej, "nie jesteśmy w stanie zrealizować, tego czego zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej, ponieważ wejrzeliśmy w dokumenty i nie jest to możliwe. Za ten stan odpowiadają jakieś konkretne osoby" - mówił Jan Filip Libicki.   

  Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

  Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

  Prowadziła: Magdalena Złotnicka  

  GośćJan Filip Libicki, senator KO, PSL

  Data emisji: 19.03.2021

  Godz. emisji: 15:09

  jbt

  Czytaj także

  Tajna narada po katastrofie smoleńskiej. Gargas: nagranie obciąża Tuska i jego ekipę

  Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:24
  - Te nagrania są bezpośrednim dowodem na to, co myślał i robił Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to polecenie zniszczenia tego nagrania powinno być badane również w kontekście odpowiedzialności zniszczenia dowodów - powiedziała o nagraniach z udziałem ówczesnego premiera Anita Gargas, autor materiału ujawniającego taśmy.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  TVP1 publikuje nagranie z narady u Donalda Tuska 13 dni po katastrofie smoleńskiej

  Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 12:20
  TVP1 wyemitowało w czwartek fragmenty nagrania z "poufnej narady" premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska.
  rozwiń zwiń